
GEVOLGEN CRISIS VENEZUELA MANIFESTEREN ZICH ALS EEN VEELKOPPIG MONSTER
| united news | Door: Redactie
Den Haag – ‘Een veelkoppig monster’, daartegen moeten Curaçao en Aruba zich te weer stellen als gevolg van de crisis in Venezuela.
Het middagdeel van de openingsdag van het Interparlementair Koninkrijksoverleg stond in het teken van de instabiele situatie in het buurland. In vier gemende werkgroepen inventariseerden de parlementariërs de impact.
Niet alleen de economie van beide landen wordt hard geraakt, er is ook sprake van een zware druk op bijvoorbeeld de gezondheidszorg en het onderwijs. Daarnaast is er het risico dat met de
Van Nederlandse zijde is het effect op de samenlevingen van Curaçao en Aruba lang onderschat, maar daarvan lijkt geen sprake meer. Kamerleden spraken van een gedeelde verantwoordelijkheid. En de Nederlandse
Het eventueel invoeren van een visumplicht kwam eveneens aan de orde. Aruba en Sint Maarten zijn daar voor, Curaçao heeft
Minister van Buitenlandse Zaken Stef Blok heeft onlangs laten weten dat de landen eerst hun eigen mogelijkheden om de toelating van vreemdelingen re regelen moeten benutten alvorens er met hem over een visumplicht kan worden gesproken.
Dat de
Vandaag staat op de IPKO-agenda: de VN-duurzaamheidsdoelen, integriteit van bestuur en
BRON|REGIO
| united news | Door: Redactie




































