• woensdag 10 September 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

CARICOM EN AFRIKA VERSTERKEN SAMENWERKING TIJDENS TWEEDE TOP IN ADDIS ABABA

| united news | Door: Redactie

De historische erfenis van de trans-Atlantische slavenhandel, ooit een bron van immens leed, werd tijdens de Tweede CARICOM-Afrika Top opnieuw in perspectief geplaatst als een symbool van vernieuwing en samenwerking.

De aankomende voorzitter van CARICOM, de premier van St. Kitts en Nevis, Terrance Drew, stond stil hierbij tijdens de opening van de conferentie in de Nelson Mandela Hall van het hoofdkwartier van de Afrikaanse Unie in Ethiopië.

Het betrof de eerste fysieke ontmoeting tussen leiders van CARICOM en hun Afrikaanse tegenhangers sinds de virtuele top in 2021. Volgens Drew vormt dit overleg een belangrijke gelegenheid om de historische banden te verdiepen en

strategische samenwerking te versterken. Daarbij ligt de nadruk op Zuid-Zuidcoöperatie, gezamenlijke economische groei en een eensgezind optreden in mondiale vraagstukken zoals vrede en veiligheid, klimaatverandering en hervormingen binnen multilaterale instellingen.

De top biedt tevens een platform om uitvoering te geven aan het Memorandum of Understanding tussen de Afrikaanse Unie en CARICOM uit 2024, dat gericht is op het verstevigen van economische partnerschappen en culturele verbindingen.

Er werd nadruk gelegd op samenwerking in sectoren als onderwijs, gezondheid, handel en culturele uitwisseling.

Drew riep op tot concrete en actiegerichte gesprekken, waarbij ook het thema herstelbetalingen en de hervorming van het mondiale financiële stelsel centraal stonden.

Daarnaast prees hij de rol van Afreximbank en diens president, professor Benedict Oramah, voor hun inzet in het stimuleren van handel, investeringen en culturele samenwerking.

Een belangrijk aandachtspunt tijdens de bijeenkomst was de verbetering van transport- en investeringsverbindingen tussen beide regio’s. Volgens Drew is intensievere samenwerking essentieel voor wederzijdse ontwikkeling en het herdefiniëren van de toekomst van zowel Afrika als het Caribisch gebied.

UNITEDNEWS

 

| united news | Door: Redactie