
BOEK: ‘CORRUPTIE OP HET HOOGSTE NIVEAU’ WORDT GEBRUIKT ALS AFLEIDINGSMANOEUVRE
| dagblad de west | Door: Redactie
Minister Parmanand Sewdien, van Landbouw, Veteelt en Visserij (LVV), heeft gisteren voor de aanvang van de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers verteld, dat het leuk is om je foto te zien op een cover van een boek, maar op het boek: ‘Corruptie op het hoogste niveau’, geschreven door Gerard van den Bergh, is dit zeker niet het geval, omdat je als persoon gerelateerd wordt aan iets, waar het je niet mee eens kan zijn, niet op waarheid berust en niet eens onderdeel van bent.
Volgens Sewdien staan Van den Bergh en Kirpalani niet op goede voet en dan wel sedert de vorige regering, waar Sewdien helemaal niets mee te maken heeft. Het is opmerkelijk, dat er een soort van rookgordijn wordt opgeworpen en gebruikt wordt als een afleidingsmanoeuvre, waarbij er volgens Sewdien zwaar misbruik wordt gemaakt van LVV.
De kern van de zaak is, dat het ministerie van LVV
Sewdien zei dat Van den Bergh broedeieren importeerde, en dat niet deed conform de regels. Het ministerie heeft toen toch meerdere keren door de vingers gekeken en gewaarschuwd, maar er werd geen gehoor gegeven. Toen was LVV genoodzaakt een verbod in te stellen op de import van de broedeieren. Die partij van broedeieren is toen vernietigd, en ook de lading daarna werd afgekeurd en eveneens vernietigd, waardoor er wrijving ontstond tussen partijen. Van den Bergh heeft het ministerie toen voor het gerecht gesleept voor de schade die volgens hem is geleden.
“Ik werk
Dus voor mij is het een afgeronde kwestie, maar Van den Bergh gaat nog door, omdat leven en zaken doen in Suriname blijkbaar heel anders wordt gezien dan in Nederland, omdat het daar anders wonen is, met andere regels en beperkingen”, aldus Sewdien.
| dagblad de west | Door: Redactie



































