
Bedrijfsleven adopteert lbo-scholen en investeert in kwaliteit onderwijs
| suriname herald | Door: Redactie
Het bedrijfsleven heeft meerdere lbo-scholen geadopteerd om het beroepsonderwijs in Suriname te versterken. Dat zegt directeur Beroepsonderwijs Robby Holband. Volgens hem zijn er momenteel veel ontwikkelingen gaande binnen het lager beroepsonderwijs (lbo).
Met de adoptie geven bedrijven aan dat zij de faciliteiten van scholen zullen opknappen en actief betrokken zullen blijven. Dit omvat onder meer het verbeteren van infrastructuur, het beschikbaar stellen van apparatuur en het ondersteunen van het curriculum.
Volgens Holband hebben bedrijven zich per school gecommitteerd om een bijdrage te leveren aan zowel de fysieke voorzieningen als de inhoud van het onderwijs. Het volledige plan, waarin zichtbaar wordt
Focus op kwaliteit en training Naast investeringen in scholen wordt ook gewerkt aan de versterking van het onderwijs zelf. Volgens Holband starten volgende week veiligheidstrainingen voor leerkrachten, die vervolgens als ‘train de trainer’ zullen optreden.
Voor dit jaar is een breed trainingsprogramma opgezet om docenten de nodige vaardigheden en hulpmiddelen te geven om het beroepsonderwijs verder te ontwikkelen.
20 bedrijven al betrokken Holband zegt trots te zijn op de betrokkenheid van het bedrijfsleven. Op dit moment hebben zich al 20 bedrijven aangemeld om een school te adopteren, met mogelijk meer
De bedrijven zullen, afhankelijk van hun expertise, bijdragen aan de ontwikkeling van de scholen. Door hun aanwezigheid en ondersteuning moet de kwaliteit van zowel het onderwijs als de beschikbare apparatuur duurzaam worden verbeterd.
| suriname herald | Door: Redactie




































