
Zware regenval en onweersbuien verwacht
| starnieuws | Door: Redactie
Vandaag moet rekening gehouden worden met onstabiele weersomstandigheden, waarbij in grote delen van het land perioden van zware regenval, onweersbuien en stevige windstoten worden verwacht. Volgens de Meteorologische Dienst Suriname zorgt een
actieve tropische storing voor een toename van neerslagactiviteit boven het land, terwijl ook de huidige verzadiging van de bodem de kans op wateroverlast verder vergroot.
In de ochtenduren zal het weerbeeld overwegend zwaar bewolkt zijn, met verspreid over het kustgebied en delen van het binnenland kans op lichte tot
matige regen. De zon zal slechts beperkt zichtbaar zijn.
In de loop van de middag en avond neemt de buienactiviteit verder toe. Meteorologen verwachten actieve neerslaggebieden met perioden van aanhoudende regen, lokaal zware onweersbuien en mogelijk stevige windstoten, vooral in delen van het binnenland en het kustgebied. Plaatselijk kan
in korte tijd veel regen vallen.
De Meteorologische Dienst waarschuwt dat de kans op neerslag maandag zeer hoog blijft en lokaal kan oplopen tot bijna honderd procent. Door de combinatie van aanhoudende regenval, hoge waterstanden en beperkte afwatering bestaat in laaggelegen gebieden verhoogde kans op wateroverlast.
De wind
waait overwegend uit noordoostelijke tot oostelijke richting en kan tijdens onweersbuien tijdelijk krachtiger worden. Bij actieve buien zijn windstoten mogelijk die lokaal schade kunnen veroorzaken aan zwakke constructies, bomen en elektriciteitsvoorzieningen.
De temperatuur stijgt naar ongeveer 29 graden Celsius, terwijl de minimumtemperatuur rond 22 graden blijft schommelen.
Meteorologen
verwachten dat het wisselvallige weer ook de komende dagen zal aanhouden. Zowel dinsdag als woensdag blijven actieve regen- en onweersgebieden boven het land aanwezig.
| starnieuws | Door: Redactie



































