
Terugblik op twee geslaagde Open Dagen bij het Openbaar Ministerie Suriname
| KPS | Door: Redactie
In het kader van de bewustwordingscampagne “Wat doet het Openbaar Ministerie?” organiseerde het Openbaar Ministerie Suriname op dinsdag 5 augustus en donderdag 7 augustus 2025 twee educatieve Open Dagen voor leerlingen uit het basis- en voortgezet onderwijs.
Wij mochten op het parket groepen ontvangen van de ST. Jozef-school (leerjaar 8) en de J. Hirasinghschool (leerjaar 9). Deelnemende leerlingen kregen een leerzaam en afwisselend programma aangeboden, met als doel hen inzicht te geven in het werk van het Openbaar Ministerie én bewust te maken van de gevolgen van strafbaar gedrag.
De dag begon met een presentatie op het parket, waarin werd uitgelegd
Na dit informatieve eerste deel werden de leerlingen ontvangen bij jeugddetentiecentrum Opa Doelie. Daar kregen zij onder leiding van Hoofdinspecteur van Politie mevrouw L. Summerville een rondleiding. Tijdens dit bezoek kregen zij een indruk van de leefomstandigheden van jongeren in detentie en werd uitgelegd welke begeleiding en ondersteuning zij daar ontvangen, met het oog op herintegratie.
Aansluitend woonden de leerlingen een simulatierechtbank bij die eveneens bij
De dag werd afgesloten met een interactieve quiz, waarin de leerlingen hun kennis en inzicht konden testen op basis van wat zij die dag hadden gehoord en gezien. Op die manier werd op speelse wijze herhaald en versterkt wat tijdens de open dag aan bod was gekomen.
Als aandenken ontvingen de deelnemende scholen een schoolpakket met educatieve en praktische materialen.
Het Openbaar Ministerie kijkt met tevredenheid terug op twee goed georganiseerde en inhoudelijk sterke dagen. De positieve reacties van zowel leerlingen als begeleiders bevestigen dat deze vorm van voorlichting een waardevol instrument is om jongeren bewuster te maken van hun keuzes en hun positie binnen de samenleving. Het OM streeft ernaar om deze educatieve activiteiten in de toekomst voort te zetten en uit te breiden.
| KPS | Door: Redactie