
SURINAME BOEKT HISTORISCHE SPRONG IN CONCACAF-RANGLIJST
| united news | Door: Redactie
Foto: het Surinaamse nationale herenvoetbalelftal (Natio)| Bron: Concacaf
Suriname heeft een indrukwekkende stijging gemaakt in de nieuwste Concacaf-ranglijst voor nationale mannenteams, na een ongeslagen start in de laatste ronde van de WK-kwalificatie voor 2026.
De Concacaf Ranking Index beoordeelt alle nationale elftallen binnen de confederatie. Landen verdienen punten met resultaten in de Nations League, Gold Cup, WK-kwalificatiewedstrijden en andere internationale duels.
Mexico blijft leider, Canada herwint tweede plaats
Titelhouder Mexico (2.024 punten), winnaar van zowel de Concacaf Gold Cup als de Nations League, behoudt de koppositie na gelijkspelen in vriendschappelijke duels tegen Japan en Zuid-Korea. Medeorganisator van het WK 2026 Canada (1.824) stijgt naar
Midden-Amerika: El Salvador klimt
El Salvador (1.206) is het enige team dat in de Midden-Amerikaanse top tien een stap omhoog zet en staat nu vijfde. De ranglijst in deze subregio wordt aangevoerd door Panama, gevolgd door Costa Rica, Honduras en Guatemala. Nicaragua (1.149, 16e overall) en Belize (732, 27e) ronden de lijst af.
Caraïben: Jamaica aan kop, Suriname stijgt
In het Caribisch
Suriname grootste stijger na sterke start kwalificatie
Geen enkel land verschoof meer dan één positie in de nieuwste update, maar Suriname voert de lijst van grootste stijgers aan. Het elftal speelde thuis gelijk (0-0) tegen Panama en boekte een 2-1 uitzege op El Salvador.
Daarmee gaat Suriname na de interlandperiode van september aan de leiding in Groep A. De groepswinst levert directe plaatsing voor het WK op, waardoor Suriname zich in een uitstekende uitgangspositie bevindt voor een historische kwalificatie.
El Salvador zorgt voor grootste verrassing
De meest opvallende uitslag kwam op naam van El Salvador, dat in de eerste speelronde van de laatste kwalificatiefase verrassend met 1-0 zegevierde bij nummer acht Guatemala. Dankzij een doelpunt van Harold Osorio in de 79e minuut klimt El Salvador naar de tweede plaats in Groep A, op slechts één punt van koploper Suriname.
SPORT
| united news | Door: Redactie