• maandag 01 June 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Sociale uitkeringen niet verhoogd

| abc-Suriname | Door: Redactie

Het Ministerie van Financiën en Planning heeft verduidelijkt dat de uitkeringen voor AOV, ZWHH en de MMEB niet zijn verhoogd. Volgens directeur Vincent Fernandes is deze toelichting noodzakelijk geworden, omdat er in de samenleving onduidelijkheid is ontstaan over de hoogte van de recente uitbetalingen.

Het ministerie legt uit dat de reguliere uitkeringen de afgelopen maanden steeds op de gebruikelijke momenten zijn uitbetaald. Het extra bedrag van SRD 1.000, dat eerder was aangekondigd, werd telkens afzonderlijk en op een later tijdstip overgemaakt.

Voor de maand mei 2026 is echter besloten om de reguliere uitkering en het extra bedrag van SRD 1.000 gelijktijdig uit te betalen. Dit besluit werd genomen in overleg met het Ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo).

Door beide bedragen in één betaling uit te keren, wil de overheid het proces voor de rechthebbenden overzichtelijker en efficiënter maken. Het ministerie benadrukt dat deze gezamenlijke uitbetaling niet betekent dat de sociale uitkeringen structureel zijn verhoogd.

Het Ministerie van Financiën en Planning bedankt de samenleving voor het begrip en zegt zich te blijven inzetten voor een tijdige en ordelijke uitvoering van de sociale uitkeringen.

| abc-Suriname | Door: Redactie