• maandag 22 June 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
SLM is een soap van Simons en Landveld, beide vertellen tegenstrijdige leugens

SLM is een soap van Simons en Landveld, beide vertellen tegenstrijdige leugens

| surinamevandaag | Door: Redactie

(Door Hikmat Mahawat Khan) – Men zegt dat als je liegt moet je of consistent zijn in jouw leugens of in gemeenschap liegen want anders wordt het dubbel zo erg. Simons vertelt onwaarheden rond de SLM. Bouterse zou zeggen “zij jokt”. De mensen op straat in Suriname zeggen simpeler en rauwer “zij liegt”.

Landveld liegt ook over de SLM. Hun beide leugens spreken elkaar tegen. Dat maakt het nog gênanter dan het al is. 

Het SLM-dossier is te veel om in 1 artikel te ontrafelen. De ernst is wel heel groot. Inmiddels heeft Simons onder het toeziend oog van Ashwin Adhin, DNA-voorzitter, al USD 22 miljoen verbrandt met SLM. Echt het geld is door de goot, is weggespoeld. Probeer dat te laten inwerken op je. Dit is geen investering want er is geen sprake van return, dit geld is verlies

subsidie. Alle Surinamers die pinaren moeten begrijpen dat Simons en Adhin weer hun houdini act uit 2010-2020 herhalen en geld verbranden. Dus als je het moeilijk hebt dan moet je niet klagen maar dragen, dit krijg je als je mensen aan de macht helpt waarvan je op 8000 km afstand kon ruiken dat zij leugens vertellen en hun foute gedrag gewoon gaan herhalen. De Surinamer heeft de leugens contant, boter bij de vis gekregen.

In dit artikel beperk het probleem van de SLM tot de leugens en tegenstrijdigheden van Simons en Landveld en de rol van Adhin.

Wat zijn de leugens en tegenstrijdigheden?Simons vertelt dat het nu beter gaat met de SLM. Luister naar haar persconferentie onder andere na terugkomst van Brazilië/Dominicaanse Republiek. Volgens haar kreeg de SLM nu minder geld en dat het zelfs is gestopt.

Dit

is een regelrechte leugen want de SLM heeft tot en met juni elke maand USD 2 miljoen ontvangen van de regering. Dus zij verzint zomaar iets, of te wel zij liegt gewoon. Open en bloot dus. 

Simons heeft op een onbewaakt moment besloten dat zij door zal gaan met de SLM. Huh? In september 2025 was zij nog niet zeker of de SLM levensvatbaar was en dat zij een paar weken nodig had om te beoordelen wat te doen met de SLM. Die paar weken werden 10 maanden! En plotseling zonder dat er iets positiefs aan de SLM is veranderd zegt zij nu dat zij doorgaat met de SLM. Huh? Toen in september 2025 had de SLM USD 2 miljoen per maand nodig, en nu in juni 2026 heeft SLM nog steeds elke maand USD 2 miljoen nodig om het verlies te dekken. Dus waar komt

het vandaan dat zij plotseling het licht ziet en denkt dat het wel goed is door te gaan.

Dit wordt nog vreemder als wij die verhalen van Landveld ernaast leggen. Landveld, TCT-minister, zegt dat de “schuld en dus de ravage” van de SLM veel hoger ligt dan gedacht. Huh? Dus nu blijkt dat het allemaal NOG ERGER is dan Simons c.s. in september dachten en toch besluit zij juist NU om door te gaan. Dus in september was het nog een vraag teken. 10 maanden later ontdekt zij dat het allemaal erger is en dan denkt zij “oh erger, ik hou van erger, ik vind erger leuker dus dan gaan wij door met de SLM”.

Wie kan dit nog uitleggen? Dit is zo krom als een hoepel.

De situatie bij de SLM is diep ernstig en uit alles

wat wij weten (en ik mag mij wel een kenner noemen) kan gesteld worden dat de SLM nog steeds even “ernstig ziek” is en er is geen plan bij Simons voor de SLM. GEEN PLAN he. Wel praatjes en dromen van deze en gene. Geen van die praatjes en dromen gaan de SLM uit de gevarenzone brengen.

Landveld en Simons vertellen sprookjes In een gesprek met de Surinaamse media, die niet doorvraagt natuurlijk, vertelt Landveld weer zomaar dingen die hij later toch gaat inslikken want die kloppen niet. Landveld vertelt, citaat “Voor de MID-Atlantische route wordt vanaf augustus voor een periode van twee jaar een vliegtuig gehuurd, dat in de kleuren van de SLM zal worden gespoten”.

Mi gado. Wat een onzin. Hoe kan de SLM een vliegtuig op eigen AOC (vergunning) zetten om naar EU te vliegen terwijl Suriname nog geblacklist is?

De SLM kan nog steeds niet op eigen AOC op EU vliegen dus welke buitenlandse carrier gaat dat vliegtuig op hun AOC zetten en opereren en hoe wordt de SLM dan ineens er beter van? Ik vermoed dat het alleen om cosmetica gaat, het vliegtuig krijgt gewoon de SLM kleuren en alsof dat een big deal is in de financiële bedrijfsvoering. SLM betaalt in geval de beschildering wat zeker geen stuiver en dubbeltje kost. Dus in eenvoudig straattaal: Landveld brabbelt onzin.

Hij zegt ook en hij wordt geciteerd in het artikel, citaat “Volgens Landveld wordt inmiddels, samen met een accountant, gewerkt aan het vaststellen van de werkelijke schuldpositie van de maatschappij. Dat onderzoek loopt nu ongeveer zes weken. Het rapport wordt naar verwachting in juli opgeleverd”. 

Weer iets vaags en uitstellen met pas in juli meer nieuws. Maar zij gaan in elk

geval door, zij gaan zogenaamd een vliegtuig inhuren en weer is een accountant bezig. Let op, bezig he! Was die accountant niet eind 2025 ook al bezig en het rapport was midden december beschikbaar toch. Dat zei Landveld in het najaar van 2025. Toen midden december zei hij dat het eind december wordt. Toen eind december was het muisstil.

Het was een leugen van hem want de werkelijkheid was dat zij een IT-bedrijf hadden ingehuurd dat een soort “proxy en mandaten” onderzoek deed. Zomaar een onzin onderzoek dat meer dan USD 30.000 heeft gekost. Dat bedrijf heeft ook aanbevolen om verder onderzoek te doen, jaja hoe kan dat ook anders met melkers, en dat verdere onderzoek zou ongeveer USD 300.000 kosten. Dit riekt naar njang pattoe want die man van dat bedrijf struint nu de overige ministeries ook af voor business en vraagt om overal gepositioneerd

te worden.

Dat bedrijf heeft als competentie en zo staat het op hun website “We zijn gespecialiseerd in het ondersteunen van cliënten bij de beheersing van IT-risico’s gerelateerd aan operationele en financiële processen”

Dus Landveld c.s. waren op zoek naar IT-risico’s? Are you kidding? Dit zijn de mensen die de SLM uit de ellende gaan helpen halen? 

Rol Ashwin AdhinAdhin vertelt ons allen dat de rol van DNA is 3-ledig, (1) vertegenwoordigen van het volk, (2) wetgever en (3) het controleren van de regering.

Al 11 maanden zien wij Adhin zijn hoofd in zand steken. Inmiddels zijn USD 22 miljoen verbrandt en hij bevraagt de regering niet over de SLM. Hij zou Simons moeten vragen naar een plan en visie. Hij zou zeggen dat het allemaal te lang duurt, 11 maanden, a sarie keba. Maar nog belangrijker

is dat hij uit zijn stoel moest vallen toen hij hoorde dat Landveld zei dat het allemaal nog slechter aan toe is met de SLM en precies dan besluit Simons om door te gaan met de SLM.

Dat doet Adhin niet. Dit bewijst dat hij als DNA-voorzitter en als DNA lid meedoet met de regering en dus medeverantwoordelijk is voor alle ellende. Let wel, hij mag straks niet zeggen dat hij helaas niets te zeggen had of dat hij niet in de uitvoerende macht was of andere excuses opvoeren zoals hij die opvoerde over de regeerperiode 2015-2020. Adhin kan nu wel zeggen dat hij niet in de uitvoerende macht zit maar hij heeft nu een sterkere verantwoordelijkheid immers: hij vertegenwoordigt het volk EN hij moet Simons controleren en dus bevragen. Dat doet hij niet. Hij lijkt dus fouter dan fout te zijn.

class="wp-block-paragraph">SLM-soapDe SLM-soap is langer en erger en dramatischer dan Peyton Place. In een volgend artikel kom ik met meer informatie waarom het met deze aanpak niks gaat worden. Vergeet de sprookjes van vliegtuig inhuren, verhaaltjes van Embraer en van Santo Domingo. Soso uitstel en geld verbrassen. Vergeet onzin over leiderschap, instituties en governance en andere hype en modewoorden. Er is een goed “restructuring plan” en een goed strategisch businessplan nodig van mensen met internationale ervaring in dat domein en niet van mensen die wel in de luchtvaart zitten maar altijd met andere dingen hebben beziggehouden. Hartchirurgie laat je door de cardioloog doen en niet voor een verpleger die ook de hele dag in een ziekenhuis heeft rondgelopen. Toch? 

Hikmat Mahawat Khan

| surinamevandaag | Door: Redactie