
Rechter verbiedt Staat uitvoering asfalteringsproject Nickerie-Apoera
| starnieuws | Door: Redactie
De rechter heeft per direct de Staat verboden om uitvoering te geven aan het project ‘Rehabilitatie van wegen in Nickerie en Apoera’. Kantonrechter Rewita Chatterpal legde dit verbod op in een oproepingsbevel aan de Staat op 2 april. Zij wil de gunning van het project onderwerpen aan een grondig juridisch onderzoek. Daarmee is het bedrijf Aannemings Maatschappij Baitali N.V. rechtsingang verleend om tegen de Staat te procederen.
Het project betreft de rehabilitatie van een wegtraject van Nickerie naar Apoera, met een waarde van tientallen miljoenen Amerikaanse dollars. De opdracht werd gegund door LVV aan Shiwan Tushan Suriname N.V. In
LEES OOK: Hoopvolle verwachtingen voor de weg en brug van Nickerie naar Apoera
De algemeen directeur van Baitali,
Er kwam een openbare inschrijving voor het project, waarbij ook Baitali meedeed. Op 18 januari 2025 liet OW weten dat het ministerie wegens budgettaire beperkingen het project niet kon uitvoeren. Het beschikbare geld zou worden ingezet voor andere prioritaire projecten van de regering.
Later werd Baitali opnieuw uitgenodigd voor een openbare aanbesteding voor de aanleg van een geasfalteerde weg binnen het project Rehabilitatie van de wegstrekking Apoera – Southdrain in het district Nickerie. Baitali schreef zich in binnen de gestelde termijn. “Sindsdien hebben wij niets meer vernomen over die inschrijving”, stelt Khudabux.
Khudabux verklaart dat hij via een collega vernam dat exact hetzelfde project ook door het ministerie van LVV in openbare aanbesteding werd gebracht. Op advies van OW probeerde Baitali zich opnieuw in te schrijven, maar LVV weigerde hen het bestek te verkopen. Ook een verzoek van Baitali om de inschrijftermijn te verlengen, werd afgewezen.
Uiteindelijk werd het project voor ruim 44 miljoen Amerikaanse dollar gegund aan Shiwan Tushan Suriname N.V. Volgens Khudabux is dit bedrag zeer onrealistisch en ligt het 10 miljoen dollar boven de marktconforme prijs. “Ik vind het erg vreemd dat bij de gunning geen enkel gerenommeerd bedrijf heeft meegedaan, en dat het is gegund aan een onervaren aannemer. De namen van de vijf bedrijven die zogenaamd hebben meegedaan, zijn mij onbekend. Dit is weggegooid geld, en deze weg zal er nooit komen”.
Baitali heeft daarom besloten om de zaak aan te brengen bij de rechter. Op 17 april moet de tegenpartij antwoorden.
| starnieuws | Door: Redactie