
Ramadhin over voortgang bouw AMC-SU: “Wat fout gedaan was toen, hebben wij gecorrigeerd”
| waterkant | Door: Redactie
De Islamic Development Bank (IsDB) heeft goedgekeurd dat het bouwproject AMC-SU weer wordt opgepakt. Deze mededeling deed VHP’er tevens minister van Volksgezondheid, Amar Ramadhin, woensdagavond op een ondro oso vergadering van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) te Balona.
“Wat fout gedaan was toen, hebben wij gecorrigeerd. Wij hebben de financiering voor de 75 miljoen Amerikaanse dollars binnen. Het is dezelfde IsDB die geen vertrouwen meer had in de regering van 2018.
Maar door leiderschap van president Santokhi hebben wij dezelfde financier weer aan boord gekregen. En op 19 mei is het goedgekeurd, dus binnen een paar maanden gaan wij starten met een
Bij het bouwproject AMC-SU wordt het Academisch Ziekenhuis Paramaribo getransformeerd tot een groot hypermodern medisch centrum met zorg, opleidingen en diensten van de hoogste kwaliteit.
In 2014, onder de regering Bouterse-Ameerali, was er een startsein gegeven waarbij de IsDB het project voor 70 miljoen US dollars zou financieren, maar de bank heeft zich tijdens de regering Bouterse-Adhin in 2018 teruggetrokken. Het ontwerp was gewijzigd zonder de IsDB te melden en de regering was twee jaren te laat met
Het voorwerk had 4 miljoen US dollars gekost. Volgens Ramadhin is de IsDB geen kleine bank. Deze bank heeft in totaal 1,35 miljard US dollars goedgekeurd voor een aantal landen. Hieronder valt ook Suriname.
| waterkant | Door: Redactie