
Quarantaineplicht voor reizigers uit gebied met zeer hoog risico (verplicht thuisblijven)
| Rijksoverheid.nl | Door: Redactie
Vanaf 4 september zijn er een aantal belangrijke wijzigingen in de aanwijzing van (zeer)hoogrisicogebieden en de maatregelen die daarbij horen voor reizigers die terugkeren naar Nederland. Voor de landen met een gewijzigd risiconiveau geldt:
Het EU-inreisverbod gaat om 4 september 0.01 uur in;
De quarantaineplicht op 4 september 9.00 uur:
De testverplichtingen op 6 september om
9.00 uur.
U blijft verplicht 10 dagen thuis (thuisquarantaine) na een verblijf in een zeerhoogrisicogebied. Deze quarantaineplicht geldt ook voor reizigers met een vaccinatiebewijs of herstelbewijs. Met een coronatest op dag 5 kunt u de duur van het thuisblijven verkorten. Voor sommige reisdoelen gelden uitzonderingen op de verplichte thuisquarantaine.
Vanaf 4 september belangrijke wijzigingen voor reizigers naar Nederland
Nieuwsbericht | 03-09-2021 | 09:00
Op 4 september om 0.01 uur gaan er een aantal belangrijke wijzigingen in voor reizigers die vanuit het buitenland naar Nederland (terug)reizen. Diverse landen zijn aangewezen als hoogrisicogebied of als zeerhoogrisicogebied. Lees voor u terugreist naar Nederland goed het reisadvies van
Wijzigingen landen binnen de EU
Binnen de EU worden Duitsland en Hongarije aangewezen als hoogrisiciogebieden. Dit betekent dat reizigers uit deze gebieden een coronabewijs moeten kunnen tonen wanneer ze naar
Lees alle actuele reisadviezen op Nederland wereldwijd >>
Wijzigingen landen buiten de EU
Vanaf 4 september om
Het EU-inreisverbod geldt dan weer. Reizigers uit deze gebieden kunnen Nederland alleen inreizen als ze volledig gevaccineerd zijn
Libanon wordt per 4 september 0.01 uur aangewezen als hoogrisicogebied. Ook daar geldt het EU-inreisverbod weer. Alleen reizigers die volledig gevaccineerd zijn of onder een andere uitzondering vallen kunnen Nederland inreizen. Daarvoor
Wijzigingen ‘variantlanden’
Vanaf 4 september om 0.01 uur zijn er geen ‘variantlanden’ meer: zeerhoogrisicogebieden met een zorgwekkende virusvariant. Voor zestien landen in Zuid- en Midden-Amerika en Zuid-Afrika golden de afgelopen tijd extra maatregelen. Deze landen vallen vanaf 4 september 0.01 uur onder de hoogrisicogebieden of zeerhoogrisicogebieden.
Het gaat
Reizigers die volledig gevaccineerd zijn, of onder een andere uitzondering van het EU-inreisverbod
- Voor de landen die zijn aangewezen als hoogrisicogebied zijn dat een coronabewijs (een testbewijs, herstelbewijs of vaccinatiebewijs) en de gezondheidsverklaring.
- Voor de landen die zijn aangewezen als zeerhoogrisiogebied zijn de maatregelen een verplicht testbewijs (geen herstelbewijs of vaccinatiebewijs), quarantaineplicht en de gezondheidsverklaring.
Het EU-inreisverbod gaat om 4 september 0.01 uur in, de quarantaineplicht om 4 september 9.00 uur en de testverplichtingen op 6 september om 9.00 uur.
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/nieuws/20…
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/nederland…
| Rijksoverheid.nl | Door: Redactie




































