• dinsdag 14 April 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Project moet werkzoekenden beter voorbereiden op banen in nieuwe sectoren

Project moet werkzoekenden beter voorbereiden op banen in nieuwe sectoren

| suriname herald | Door: Redactie

Een delegatie van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) heeft de afgelopen week in Suriname de voortgang geëvalueerd van het project ‘Labor Market Alignment with New Industries’. Het project wordt uitgevoerd door het Directoraat Welzijn en Arbeid en richt zich op het beter afstemmen van de arbeidsmarkt op nieuwe economische sectoren.

De missie stond onder leiding van Manuel Urquidi Zijderveld en bracht op donderdag 9 april 2026 een beleefdheidsbezoek aan onderminister Raj Jadnanansing. Het project, dat in augustus 2023 is gestart en wordt gefinancierd door de IDB, heeft als doel werkzoekenden vaardigheden bij te brengen die aansluiten op de behoeften van de

productieve sector.

Daarnaast wordt gewerkt aan betere toegang tot arbeidsbemiddeling, zodat zowel werkzoekenden als werkgevers makkelijker met elkaar in contact kunnen komen. Dit gebeurt onder meer door arbeidsmarktinformatie beter beschikbaar te maken.

Volgens de IDB verloopt het trainingsonderdeel van het project, bekend als ‘Leri Fu Feni Wroko’, voorspoedig. Dit deelproject wordt uitgevoerd volgens het zogeheten Training for Employment (TFE)-concept.

Ook de inrichting van een modern arbeidsbureau aan de Lalarookhweg maakt vooruitgang. Wel zorgen aanvullende compliance-eisen voor enige vertraging in de uitvoering.

Tijdens het overleg werd ook stilgestaan bij de verdere modernisering van de arbeidsmarktinfrastructuur. In dat kader wordt gewerkt aan

de ontwikkeling van een Labour Information System (LIS) en een Labour Market Information System (LMIS).

Deze systemen moeten het registreren en koppelen van werkzoekenden en vacatures verbeteren en tegelijkertijd waardevolle data opleveren voor beleidsontwikkeling, in lijn met standaarden van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO).

Onderminister Jadnanansing vroeg daarnaast aandacht voor de mogelijkheid om binnen het projectbudget de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) te versterken. Dit moet ervoor zorgen dat de vakschool duurzaam vaktrainingen kan blijven aanbieden. Een bezoek aan de instelling staat gepland.

Bij de evaluatie waren naast de IDB-delegatie ook vertegenwoordigers van het directoraat aanwezig, waaronder waarnemend directeur Glenn Piroe en onderdirecteur Arbeidsmarkt Naomi Esajas-Friperson. Ook Margarita Libby en programmamanager Oyeleye Adeniyi namen deel aan de missie.

Met het project wil Suriname de aansluiting tussen onderwijs, arbeidsmarkt en nieuwe industrieën verbeteren en zo bijdragen aan duurzame economische groei.

| suriname herald | Door: Redactie