• zaterdag 15 February 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Presidentiële werkgroep ondersteunt verbeteringen Huize Betheljada en de Esther Stichting

| abc-Suriname | Door: Redactie

De Presidentiële Werkgroep ter Ondersteuning van Sociale Instellingen heeft de afgelopen maanden belangrijke structurele verbeteringen doorgevoerd bij Huize Ashiana en is nu gestart met de uitbreiding naar andere zorginstellingen.

Op dinsdag 11 februari 2025 heeft de werkgroep een oriëntatiebezoek gebracht aan Huize Betheljada en de Esther Stichting. Huize Betheljada biedt een liefdevol thuis aan kinderen en jongvolwassenen met een ernstige meervoudige beperking door zowel 24-uurszorg als dagopvang aan te bieden. De instelling speelt een cruciale rol in de zorg voor deze kwetsbare groep. De Esther Stichting zet zich invoor gewezen en geïsoleerde patiënten met lepra of tuberculose

en biedt hen opvang en ondersteuning. Als eerste actiepunt werd er een grote schoonmaakbeurt uitgevoerd door de afdeling Openbaar Groen en Afvalbeheer (OGA) om de leefomgeving op beide terreinen te verbeteren.

Daarnaast heeft Huize Betheljada op 13 februari een eerste donatie van SRD 5000 ontvangen van het Kabinet van de President, om dringende kosten te dekken. Het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) heeft op woensdag 12 februari een oriëntatiebezoek gebracht aan Huize Betheljada. Afgesproken is dat een team vanaf volgende week van start zal gaan met het herstel van het hydroponic-systeem en de aanvulling met nieuwe plantjes. De Presidentiële

Werkgroep is sinds haar oprichting actief bezig geweest met het verbeteren van de leefomstandigheden in sociale zorginstellingen, met name Huize Ashiana, waar meerdere concrete acties zijn ondernomen. Cherlique Lilienthal, woordvoerder van de president en secretaris van de werkgroep geeft aan dat de wateroverlast in de moestuin opgelost zal worden en dat LVV verschillende groentesoorten zal. De medewerkers en bewoners zullen ook betrokken worden bij het tuinonderhoud, met een evaluatie na drie maanden.

| abc-Suriname | Door: Redactie