
President Santokhi verliest zaak tegen Gerard van den Bergh
| suriname herald | Door: Redactie
President Chan Santokhi heeft de zaak die hij aanhangig had gemaakt tegen ondernemer Gerard van den Bergh verloren. Santokhi had de Nederlandse rechter gevraagd om het boek “Corruptie op het Hoogste Niveau. Zakendoen in Suriname”, uit de handel te halen. De vorderingen van de president zijn vandaag afgewezen door de rechtbank
De president stelt in zijn vordering dat hij heeft nimmer toestemming had gegeven voor het gebruik van zijn foto op de omslag van het boek. Santokhi zou de afbeelding als een inbreuk op zijn recht op bescherming van zijn morele integriteit, zijn goede naam en eer, maar ook op
De Nederlandse rechter oordeelde dat het recht op vrije meningsuiting zwaarder weegt. Dit recht is onder andere in de Nederlandse grondwet verankerd.
In Suriname startte het Openbaar Ministerie (OM) op 26 januari een onderzoek
Boekhandel Vaco gaf gehoor aan een deurwaardersexploot om het boek uit de handel te halen. De boekhandel vroeg op Facebook haar klanten die het boek reeds gekocht hadden, dit te retourneren.
Enkele personen die het boek als
Wat de stand van zaken bij het OM in Suriname is, is vooralsnog niet bekend.
| suriname herald | Door: Redactie



































