• woensdag 19 February 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

President neemt eerste exemplaar ‘Green development Strategy’ in ontvangst

| cds | Door: Redactie

President Chandrikapersad Santokhi heeft de eer gehad om het eerste exemplaar van het ‘Green Development Strategy’ (GDS), in ontvangst te nemen. Dit vond plaats op vrijdag 14 februari 2025, in het Assuria Highrise gebouw waar het finaal document door het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) is gelanceerd. ROM-minister Marciano Dasai, zei dat de Groene Ontwikkelingsstrategie een ambitieus plan is dat als een routekaart zal dienen naar een duurzame toekomst waarin economische ontwikkeling en milieubescherming hand in hand gaan.

Met dit plan wordt ernaar gestreefd Suriname in 2050 te maken tot een welvarend land met een Bruto Binnenlands Product

(BBP) per capita van 50.000 US en een hoge levensstandaard voor iedereen. “Wij willen ook dat Suriname groen blijft. We willen onze 93% bosbedekking behouden. Onze CO2-uitstoot moeten verminderen en we moeten CO2 negatief blijven. En vergeet onze biodiversiteit niet met een hoge kwaliteit, dat moet opbouwen”, aldus de ROM-minister. Hij legt uit dat de groene ontwikkelingsstrategie is gebaseerd op vier pijlers, met name: duurzame economische diversificatie en groei; natuurbescherming en klimaatveiligheid of klimaatverstandigheid; sociale inclusie en gelegenheid en de vierde; goed bestuur en institutionele versterking.

Minister Dasai geeft verder aan dat er verschillende scenario’s zijn uitgezet en gemodelleerd om te

kijken wat de beste combinatie is als het gaat om economische activiteiten. “We moeten meer focussen op de landbouw, meer werkgelegenheid, maar risico op ontbossing in de gaten houden. We moeten ook meer focussen op industrialisatie, economische voordelen, gepaard met milieudisciplines. Daarnaast moeten we kijken naar onze dienstensector, ICT, toerisme en de financiële sector”, benadrukte de bewindsman. Voor de implementatie van dit plan, wordt er een GDS-wet naar de Nationale Assemblée gestuurd. Er zullen actieplannen gemaakt worden voor alle sectoren in samenwerking met de Inter-American Development Bank (IDB). Hij merkte op dat er ook een geospatial intelligence hub opgezet zal worden, waarbij hoge beslissingen zullen worden overwogen.

President Santokhi toonde zich zeer ingenomen met dit document en benadrukte het belang van continuïteit van beleid. Hij gaf aan dat de regering dit plan zal ondersteunen. “Het is een langetermijnstrategie die commitment eist van de samenleving. Het eist ook commitment van alle politieke partijen en alle andere organisaties en instituten. Anders gaat het niet werken”, legt de president uit. Met het oog op de aankomende verkiezingen vroeg het staatshoofd de minister om verder te kijken dat alle politieke partijen dit document krijgen om de strategie op te nemen in hun campagnes en partijprogramma. Dit zodat de strategie verdere draagvlak krijgt en regering overstijgend geïmplementeerd kan worden. Het staatshoofd bedankte alle betrokken partners die hieraan een bijdrage hebben geleverd en de internationale instituten zoals de UNDP, FAO en IDB.

| cds | Door: Redactie