• zaterdag 27 June 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Petronas: Suriname hoeft zich niet meer te bewijzen, focus verschuift naar uitvoering

| snc.com | Door: Redactie

Suriname heeft zich volgens Petronas definitief gevestigd als een land met grote olie- en gasmogelijkheden. De aandacht van investeerders verschuift daarom van de vraag óf er voldoende olie en gas aanwezig is naar de vraag hoe snel de projecten kunnen worden ontwikkeld en in productie gebracht.

Dat zei Mohd Jukris Abd Wahab, Chief Executive Officer Upstream van Petronas, dinsdag tijdens de opening van de Suriname Energy, Oil & Gas Summit (SEOGS 2026).

Bewezen olie- en gasbekken

Volgens Abd Wahab behoort het Guyana-Suriname-bekken inmiddels tot de meest succesvolle exploratieregio's ter wereld. In de afgelopen tien jaar is in het gebied meer dan 18 miljard vaten olie-equivalent aan reserves ontdekt.

"Suriname wordt niet langer beoordeeld op geologie, maar op uitvoering. Het bekken is bewezen," aldus de Petronas-topman.

Hij benadrukte dat internationale investeerders steeds vaker kiezen voor landen die beschikken over een stabiel investeringsklimaat en in staat zijn projecten binnen de afgesproken planning te realiseren.

Ontwikkeling van de sector

Volgens

Abd Wahab heeft Suriname de afgelopen jaren belangrijke stappen gezet om de olie- en gassector verder te ontwikkelen. Daarbij noemde hij onder meer de oprichting van het ministerie van Olie, Gas en Milieu als voorbeeld van de institutionele versterking van de sector.

Nieuwe gasvondst in Blok 52

De uitspraken van Abd Wahab vielen samen met de bekendmaking van een nieuwe aardgasontdekking door Petronas in Blok 52. President Jennifer Simons maakte tijdens de openingsceremonie van SEOGS bekend dat voor de Surinaamse kust opnieuw aardgas is aangetroffen.

Hoewel zij geen details gaf over de omvang van de ontdekking, noemde zij de vondst een belangrijke stap voor toekomstige olie- en gasontwikkelingen in Suriname.

Petronas en Staatsolie werken momenteel samen aan de ontwikkeling van het Sloanea-gasveld in Blok 52. Later dit jaar wordt een definitief investeringsbesluit (FID) verwacht. Wanneer dat positief uitvalt, kan Suriname naar verwachting rond 2030 starten met de commerciële productie en export van vloeibaar aardgas

(LNG).

Van exploratie naar productie

Met de voortgang van het GranMorgu-olieproject en de verdere ontwikkeling van de gasvelden in Blok 52 lijkt Suriname een nieuwe fase in te gaan. Waar het land jarenlang bekendstond als een veelbelovende exploratiebestemming, ontwikkelt het zich nu steeds meer tot een toekomstige producent van zowel olie als aardgas.

| snc.com | Door: Redactie