
Nita Belfor-Amoida beëdigd als nieuwe directeur MI-GLIS
| cds | Door: Redactie
Nita Belfor-Amoida is beëdigd als de nieuwe directeur van het Management Instituut voor Grondregistratie en Land Informatie Systeem (MI-GLIS). De beëdiging vond op maandag 9 maart 2026 op het presidentieel paleis plaats door president Jennifer Simons, in aanwezigheid van onder anderen vicepresident Gregory Rusland. Het staatshoofd benadrukte bij deze gelegenheid het belang van het instituut voor de samenleving. Volgens haar is MI-GLIS wettelijk ingesteld om ervoor te zorgen dat gegevens en de juridische status van onroerende goederen op een betrouwbare, transparante en duurzame manier worden vastgelegd en gecontroleerd.
“De zekerheid over wat van de burger is of van de staat
Daarnaast gaf het staatshoofd aan dat de regering verwacht dat het MI-GLIS accuraat, efficiënt en integer functioneert. “Grond is een belangrijke levensvoorwaarde. Het is een eerste productiefactor en een
In haar eerste reactie gaf directeur Belfor-Amoida aan dat haar benoeming een belangrijk moment in haar loopbaan is. Zij omschreef de functie als een uitdaging en tegelijk een leerproces. Volgens haar zal het niet eenvoudig zijn, gezien de verschillende vraagstukken binnen het instituut. Toch is zij ervan overtuigd dat met samenwerking veel bereikt kan worden. “Samen met de medewerkers, het bestuur en alle betrokkenen moeten we één team vormen. Ongeacht het niveau: samen zijn we sterk”, voegde ze eraan toe.
De nieuwbakken directeur benadrukte dat het MI-GLIS zichtbaarder moet worden in de samenleving en dat de bestaande knelpunten stap voor stap aangepakt zullen worden. Directeur Belfor-Amoida gaf verder aan dat haar ervaring als fractiedeskundige bij De Nationale Assemblee haar veel heeft bijgebracht over het analyseren van wetgeving. Zij onderstreepte dat het naleven van wetten en regelgeving een belangrijk uitgangspunt zal zijn in het leiden van het instituut.
| cds | Door: Redactie




































