• vrijdag 01 August 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Ministerie van Olie, Gas & Milieu in opbouwfase

| abc-Suriname | Door: Redactie

Patrick Brunings, minister van het nieuw opgezette ministerie van Olie, Gas & Milieu zegt dat het ministerie inmiddels voor de helft operationeel is. Er worden momenteel gesprekken gevoerd met stakeholders om te bepalen hoe de organisatie zal worden ingericht en gepositioneerd. Zodra het beleidskader is vastgesteld, zal een profiel worden opgesteld op basis waarvan personeel wordt geworven.

De minister benadrukt de centrale rol van Staatsolie als belangrijkste partner. Gisteren hebben er gesprekken plaatsgevonden met het bedrijf. Volgens Brunings zullen er dit jaar zes tot zeven exploratieboringen plaatsvinden.

De minister verwacht binnen een half jaar te kunnen starten met het aanbieden van

carbon credits. Hij benadrukt dat het belangrijk is om dit goed te promoten en onder de aandacht te brengen, zodat het het juiste effect heeft.

| abc-Suriname | Door: Redactie