• vrijdag 05 June 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Minister Misiekaba voorkomt stopzetting medicijnleveringen door BGVS

| abc-Suriname | Door: Redactie

Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid (VWA) zegt tevreden te zijn over de modernisering en het herstel van het Bedrijf Geneesmiddelen Voorziening Suriname (BGVS).

Het bedrijf kampte de afgelopen periode met aanzienlijke schulden, waardoor de reguliere bedrijfsvoering onder druk kwam te staan. Een groot deel van de schulden aan buitenlandse leveranciers is inmiddels afgelost. Tegelijkertijd heeft BGVS nog miljoenen Surinaamse dollars tegoed van lokale ziekenhuizen voor geleverde geneesmiddelen en diensten.

Volgens de minister heeft BGVS op een bepaald moment overwogen de levering van medicijnen aan ziekenhuizen stop te zetten vanwege de financiële problemen. Misiekaba heeft echter ingegrepen om dit te voorkomen, omdat de continuïteit van de gezondheidszorg en de beschikbaarheid van medicijnen voor patiënten niet in gevaar mochten komen.

De regering heeft BGVS inmiddels een termijn van zes maanden gegeven om de continuïteit van de dienstverlening verder te waarborgen en de financiële situatie van het bedrijf verder te stabiliseren.

| abc-Suriname | Door: Redactie