![](/sites/default/files/styles/news_feed_image/public/feed_images/cdad37f1818f4af0d97bf35a950becd6.jpg?itok=vxwxqEwP)
Laatste review IMF: Economie gestabiliseerd; nog uitdagingen
| starnieuws | Door: Redactie
De economie is gestabiliseerd, de inflatie is van 60% naar 10% gebracht, de monetaire reserve is gegroeid, maar Suriname heeft nog een lange weg te gaan. Tot 2028 zullen de inkomsten niet toenemen, terwijl er veel rente
Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën & Planning, de president van de Centrale Bank van Suriname (CBvS) Maurice Roemer en IMF-delegatieleider Guscina hebben vrijdag op een persconferentie benadrukt dat er veel is bereikt om de economie op spoor te krijgen. Volgens Guscina is het indrukwekkend wat het land heeft bereikt. Dit beleid moet
Roemer merkte op dat het IMF een toegevoegde waarde is geweest om doelen te bereiken. De rol van de CBvS is steviger geworden en de onafhankelijkheid is vergroot. Er wordt een periode afgesloten, waarbij er goede tekenen zijn dat Suriname de laatste beoordeling ook haalt. De economie moet verder duurzaam worden ingericht. Er moet ook hard gewerkt worden aan de koopkracht van de consument. Een moeilijk traject is afgelegd om de economie te herstellen.
Raghoebarsing benadrukte dat het programma is uitgevoerd met de ondersteuning van het IMF. Naast economisch herstel is er ook gewerkt aan wetgeving. Diverse wetten die verouderd waren, zijn aangepast. Er zijn veel hervormingen doorgevoerd. De inflatie en de koers zijn uit de gevarenzone gebracht. Ongeacht hoe de verkiezingen zullen verlopen, is continuïteit van goed bestuur belangrijk. Totdat de inkomsten van olie binnenkomen in 2028, moet de periode daarvoor worden overbrugd. Het is belangrijk dat de betrokkenheid van het IMF blijft, waardoor ook geld beschikbaar is om de vele uitdagingen het hoofd te bieden. Ook is het internationaal vertrouwen belangrijk.
| starnieuws | Door: Redactie