
IDB-Invest leent Baitali US$ 5 miljoen voor weg Jenny-Henar
| starnieuws | Door: Redactie
De Aannemings-Maatschappij Baitali (Baitali) krijgt van IDB-Ivest een lening van US$ 5 miljoen voor de rehabilitatie van de weg Jenny-Henar. Dit project is onderdeel is van Oost-West verbinding en is opgenomen in het Nationaal Ontwikkelingsplan van Suriname 2017-2021 om het land verder te integreren met de regio.
De leenovereenkomst zal de grotere connectiviteit en integratie van het noordwestelijke gebied van Suriname ondersteunen. Het zal Nickerie, één van de essentiële districten voor landbouwproductie, verbinden met de zowel de haven als de stad van Paramaribo. Deze corridor verbindt ook Suriname met Guyana, wat de rehabilitatie van deze weg kritiek maakt. Hierdoor zal de reistijd met Guyana verminderen en de economische integratie tussen beide landen en hun buurlanden vergemakkelijken, stelt de IDB in een persbericht.
Als onderdeel van IBD Invest’s ontwikkelingsimpactmandaat is er samengewerkt met Baitali om een milieu- en sociaal actieplan op te stellen. Dit bestaat uit verschillende maatregelen om ervoor te zorgen dat
Met dit project zegt IDB Invest haar steun te tonen aan kritieke infrastructurele projecten met een focus op transportnetwerken, regionale connectiviteit, stedelijke revitalisering, veerkrachtverbetering en aanpassing, met name voor kleine- en eilandeconomieën in de regio. Het project wordt verwacht bij te dragen aan de volgende Duurzame Ontwikkelingsdoelen van de Verenigde Naties (SDG's): Fatsoenlijk Werk en Economische Groei (SDG 8) en Industrie, Innovatie en Infrastructuur (SDG 9).
"De beste manier om ontwikkeling in Suriname te vergemakkelijken, is door de kansen te benutten”. Baitali gelooft dat deze kansen kunnen worden benut door te investeren in de noodzakelijke infrastructuur die kansen schept. "We zijn verheugd om IDB Invest als partner te hebben bij het bereiken
IDB Invest, lid van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbankgroep, is een multilaterale ontwikkelingsbank die zich inzet voor het bevorderen van de economische ontwikkeling van haar lidstaten in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied via de private sector.
| starnieuws | Door: Redactie




































