• maandag 17 March 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Heringebruikname Jagrat Arya Mandal Mandir

| abc-Suriname | Door: Redactie

President Chandrikapersad Santokhi heeft de feestelijke ingebruikname van de gerestaureerde mandir van de vereniging Jagrat Arya Mandal aan de Lalla Rookhweg bijgewoond. Het staatshoofd wees op zondag 16 maart op het belang van spiritualiteit, zuiverheid, geloof en kracht als leidraad in het leven en als steun in moeilijke tijden. De mandir is volgens Reina Ramautar, secretaris van de vereniging, na een intensieve restauratie opnieuw in gebruik genomen. Zij spreekt van een bijzonder moment en een nieuwe stimulans voor de organisatie en haar leden. “Het heeft even geduurd, maar we hebben het gerealiseerd”, aldus Ramautar. “Dit is een prachtig project

voor ons en een stimulans om verder te gaan”, voegde ze eraan toe.

De renovatie begon in december en werd eind februari afgerond; een periode van ongeveer tweeëneenhalve maand. “Er is hard en snel gewerkt, zodat we de diensten konden voortzetten”, aldus Ramautar. Ze deed een oproep aan de leden en de bredere Surinaamse gemeenschap om de mandir en andere gebedshuizen actief te blijven bezoeken. “We zijn nu actiever bezig en kunnen zelf verdere stappen ondernemen. De aanzet is gegeven door het Kabinet van de President, en dat stimuleert ons om door te gaan.”

Ramautar legde ook de nadruk op

het belang van spirituele rust en gemeenschap: “Alle problemen worden opgelost als u zich tot gebed wendt. Bij ons in de mandir gaat niemand weg zonder een boodschap. Of het nu een actuele of spirituele boodschap is. Ik roep iedereen op om de mandirs, kerken en masjids te blijven bezoeken voor innerlijke rust en spirituele verheffing.” Voorafgaand aan de officiële opening werd er gebeden en waren er spirituele liederen met diepgaande boodschappen.

President Santokhi sprak zijn dankbaarheid uit voor de warmte en spiritualiteit die hij ervoer en gaf aan dat hij deze inspiratie meeneemt naar de aankomende verkiezingen. Het staatshoofd gaf tevens aan dat gebed en spiritualiteit niet alleen troost bieden in tijden van teleurstelling en tegenslag, maar ook kracht en richting geven. “Het leven is geen rechte weg zonder obstakels, maar een pad vol uitdagingen. Toch moeten we onze eigen weg blijven volgen, met het vertrouwen dat onze Schepper ons leidt naar de bestemming die voor ons is bepaald.” Het staatshoofd onderstreepte de cruciale rol van de mandir als meer dan alleen een fysiek gebouw: “Dit is een huis van onze Schepper; een plek waar men komt voor gebed, zegeningen en gemeenschap. Hier vinden mensen steun in vreugdevolle, maar ook in moeilijke momenten.”

De president benadrukte ook dat de regering zich blijft inzetten voor religieuze en sociale initiatieven en projecten ondersteunt die bijdragen aan het welzijn van de samenleving. “We hebben voedselpakketten beschikbaar voor religieuze instellingen en nodigen u uit om contact op te nemen voor distributie. Onze regering heeft middelen om hulp te bieden waar nodig.” Hij ging president ook in op de zorg voor seniorenburgers, erkende de groeiende behoefte aan passende woonvoorzieningen en gaf aan dat dit een prioriteit is binnen het landelijke woningbouwprogramma. “Iedereen verdient een veilige en waardige oude dag. We staan open voor initiatieven die bijdragen aan de huisvesting en zorg voor onze ouderen.”

De Vereniging Jagrat Arya Mandal staat voor alertheid binnen de Arya Dewaker Sanatan Dharma Maha Sabha (ADSMH)-organisatie. De heringebruikname van de mandir is een belangrijke mijlpaal voor haar en haar gemeenschap. Met de succesvolle afronding van de renovatie kijkt de vereniging vol vertrouwen naar de toekomst, met als doel een blijvende bron van spirituele steun te zijn voor de gemeenschap.

President Santokhi feliciteerde de vereniging met de succesvolle restauratie van de mandir en wenste de totale gemeenschap veel spirituele kracht en voorspoed toe. “Laten we blijven werken, elkaar ondersteunen en bouwen aan een samenleving waarin eenieder zich beschermd en gezegend voelt”, aldus het staatshoofd.

| abc-Suriname | Door: Redactie