
DNA-lid Raghoenandan vraagt aanpak slechte zandwegen in heel Suriname
| chronostimes | Door: Redactie
DNA-lid Rawien Raghoenandan vraagt dringend aandacht voor de slechte staat van de zandwegen in verschillende delen van Suriname. De aanhoudende regenval heeft veel woon- en landbouwgebieden moeilijk bereikbaar gemaakt, terwijl bewoners dagelijks worden geconfronteerd met modderige wegen, diepe kuilen en een gebrekkige afwatering.
In verschillende districten zijn bewoners genoodzaakt hun voertuigen ver van hun woning te parkeren omdat de wegen onbegaanbaar zijn geworden. Vervolgens leven zij dagelijks in onzekerheid of zij hun voertuig de volgende dag zonder schade of problemen zullen terugvinden. Regelmatig komen auto’s vast te zitten in de modder of lopen zij schade aan hun voertuigen op.
Foto: Rawien RaghoenandanDeze situatie brengt aanzienlijke extra kosten met zich mee voor gezinnen die het financieel al zwaar hebben. Veel huishoudens beschikken niet over de middelen om voortdurend reparaties uit te voeren of alternatieve vervoersmogelijkheden te bekostigen. De slechte staat van de
Raghoenandan doet een dringend beroep op de ministeries van Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening en Milieu (OWRO), Regionale Ontwikkeling (RO) en Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) om hun beschikbare arbeiders, machines en materieel doelgericht in te zetten voor het egaliseren van zandwegen, het graven en onderhouden van watersleuven en het bezanden van wegen waar dat noodzakelijk is.
Volgens hem moet iedere droge dag optimaal worden benut om achterstanden in het onderhoud weg te werken.
“Wanneer de zon schijnt, moeten de machines en arbeiders in het veld zijn. Elke verloren dag betekent dat bewoners langer in moeilijke omstandigheden moeten leven. De problemen zijn zichtbaar en voelbaar; daarom moet de aanpak dat ook zijn.”
Raghoenandan benadrukt dat de overheid reeds beschikt over arbeiders, machines en middelen binnen de verschillende ministeries. Daarom verwacht de bevolking dat deze capaciteit zichtbaar wordt ingezet.
“De arbeiders van de verschillende ministeries worden betaald met belastinggeld van de samenleving. De bevolking verwacht daarom dat zij, samen met het beschikbare materieel, maximaal worden ingezet om zandwegen te egaliseren, watersleuven aan te leggen en onderhoudswerkzaamheden uit te voeren. Vooral op droge dagen moet er hard en doelgericht worden gewerkt om de achterstand weg te werken.”
Hij wijst erop dat de overheid op grond van artikel 6 van de Grondwet van de Republiek Suriname de verantwoordelijkheid heeft voorwaarden te scheppen voor de ontwikkeling van de samenleving en het welzijn van de bevolking. Toegankelijke en veilige wegen vormen daarbij een essentiële basisvoorziening.
De bewoners zijn volgens Raghoenandan de loze beloften en
“De bevolking wil geen excuses meer horen. Men wil verandering zien in de dagelijkse situatie. Men wil machines aan het werk zien, wegen geëgaliseerd zien worden, watersleuven zien functioneren en zandwegen weer begaanbaar zien worden. Dat is waar de bewoners op wachten.”
Raghoenandan benadrukt dat ontwikkeling niet alleen zichtbaar moet zijn in gebieden met verharde wegen, maar ook in de woon- en landbouwgebieden waar duizenden Surinamers dagelijks wonen en werken.
“De inwoners van Suriname verdienen een overheid die problemen oplost en resultaten levert. De ontwikkeling van Suriname mag niet stoppen waar het asfalt eindigt. De bewoners willen geen loze beloften meer, maar tastbare verbeteringen die hun dagelijks leven daadwerkelijk verlichten,” aldus het DNA-lid.
Foto’s:| chronostimes | Door: Redactie




































