
Damkampioenschap: Bhagwandas blijft in kielzog Bendt
| suriname herald | Door: Redactie
Koploper Gerson Bendt is er niet in geslaagd zijn voorsprong uit te breiden in het nationaal kampioenschap van de Surinaamse Dambond (SDB). De vijfvoudig landskampioen kwam dinsdagavond niet verder dan een remise tegen collega-Federatie Meester (MF) Arwien Bhagwandas.
De partij in de negende speelronde was voor beide dammers cruciaal in de strijd om de titel in de President Cup, zoals het toernooi officieel heet. Dat zij er alles aan deden om als winnaar uit de bus te komen, bleek uit het feit dat de wedstrijd in het Denksportcentrum maar liefst vier uur duurde.
Waar het erop leek dat Bendt aan het langste eind zou trekken, slaagde Bhagwandas er alsnog in een gelijkspel af te dwingen tegen de voormalig landskampioen. Daardoor blijft hij met nog twee speelrondes te gaan in het kielzog van Bendt, die de lijst van dertien dammers aanvoert met 14 punten, een punt meer dan Bhagwandas.
Verrassing Bendt
Maar daar bleef het niet bij. Bhagwandas bevestigde zijn reputatie als reuzenbedwinger door in de vierde ronde opnieuw te winnen van een voormalig kampioen. Dit keer versloeg hij tweevoudig landskampioen MF William Orie.
Bhagwandas dwong daarna in de vijfde ronde een remise af tegen voormalig kampioen MF Stanley Moetoer, alvorens hij in de achtste ronde opnieuw verraste met een overwinning op MF Rinaldo Kemnaad, die in het verleden meerdere keren semikampioen werd.
Ook de resultaten van Burleson vallen op, maar dan in negatieve zin. Na de verrassende nederlaag tegen Bhagwandas morste de titelverdediger ook punten tegen Candidate
Titelprolongatie? Maar Burleson houdt desondanks zicht op titelprolongatie. Hij bezet na negen speelrondes de derde plaats met 12 punten, een punt minder dan Bhagwandas en twee punten minder dan koploper Bendt.
De dammers daarachter lijken nauwelijks nog kans te maken op het kampioenschap. MF Niaaz Salarbaks bezet de vierde plaats met 11 punten, terwijl Phavankoemar Basdewsing, Orie en Somai elk 10 punten hebben.
De President Cup wordt vanavond voortgezet met de voorlaatste speelronde. Daarin neemt Bendt het op tegen Somai, terwijl Bhagwandas de degens kruist met Salarbaks. Burleson komt uit tegen Kemnaad. De wedstrijden worden in het Denksportcentrum afgewerkt en gaan om 18.00 uur van start.
| suriname herald | Door: Redactie



































