
Dinsdag zijn duizenden Surinamers opnieuw de straat opgegaan om hun boosheid over het beleid van de regering van Desi Bouterse te uiten.
De opkomst was een stuk groter dan vorige week dinsdag. Toen arresteerde de Mobiele Eenheid (ME) hardhandig enkele actieleiders. De demonstratie verliep dinsdag zonder geweld. De ME was wel aanwezig, maar trad niet op.
De actievoerders hadden deze keer wel een vergunning aangevraagd voor het houden van de demonstratie. Vorige week was het ontbreken van vergunning een aanleiding voor de politie om actieleiders hard aan te pakken.
Niet alle actieleiders waren het eens met de vergunningaanvraag, omdat zij vinden dat het een grondrecht is om te mogen protesteren.
Corruptie
De protesten hebben als doel de regering te dwingen een ander beleid te voeren, zodat de groeiende armoede wordt aangepakt. De financiële crisis in het land is ontstaan door dalende prijzen van grondstoffen zoals olie en goud, maar ook corruptie en slecht financieel beheer zijn belangrijke oorzaken.
Suriname kampt al zo'n twee jaar met een zware economische