
Cel voor oud-oppositieleider Turkije om belediging president Erdogan
| suriname herald | Door: Redactie
Kemal Kilicdaroglu, voormalig leider van de Republikeinse Volkspartij (CHP), is door een Turkse rechtbank veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf wegens het beledigen van een ambtsdrager. Dat heeft zijn advocaat bevestigd aan het Duitse persagentschap DPA.
De veroordeling houdt verband met uitspraken die Kilicdaroglu jaren geleden zou hebben gedaan over Recep Tayyip Erdogan. De feiten dateren uit 2014, toen Erdogan nog premier van Turkije was. Over de exacte inhoud van de vermeende beledigingen zijn geen details vrijgegeven.
Kilicdaroglu stond meer dan tien jaar aan het hoofd van de CHP, de grootste oppositiepartij in Turkije. Onder zijn leiding groeide de partij uit
In 2024 boekte de CHP, inmiddels geleid door Özgür Özel, een belangrijke overwinning bij de lokale verkiezingen door de regeringspartij van Erdogan te verslaan in meerdere grote steden.
Sinds die verkiezingen is de druk op oppositiefiguren in Turkije zichtbaar toegenomen. Verschillende prominente politici zijn opgepakt of vervolgd.
Een van de bekendste gevallen is dat van Ekrem Imamoglu, burgemeester van Istanbul en gezien als de belangrijkste uitdager van Erdogan bij de presidentsverkiezingen van 2028. Imamoglu wordt vervolgd voor onder meer corruptie en terrorisme en riskeert volgens aanklagers een zeer lange gevangenisstraf. Zijn proces ging
De veroordeling van Kilicdaroglu past volgens analisten in een bredere ontwikkeling waarbij de Turkse autoriteiten kritische stemmen steeds vaker juridisch aanpakken.
| suriname herald | Door: Redactie


































