• zaterdag 15 February 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Bronto Somohardjo wil dialoog over erkennen gay huwelijk

| starnieuws | Door: Redactie

Ex-minister van Binnenlandse Zaken, Bronto Somohardjo

(Ingezonden)

Suriname is een land met een sterke en religieuze identiteit, waarin respect voor families en tradities een belangrijke rol spelen. Ruim 90 procent van onze bevolking is gelovig. Ik benadruk dat leiderschap gebaseerd moet zijn op eerlijkheid, transparantie, rechtvaardigheid en vooral verantwoordelijk naar het volk toe.

Iedereen, maar in het bijzonder overheidsinstellingen zoals het Centraal Bureau
voor Burgerzaken moeten werken binnen het wettelijke kader dus moeten zij vonnissen uitvoeren. Tegelijkertijd mag beleid nooit losgekoppeld worden van de normen en waarden van onze samenleving. Dit vraagt om zorgvuldige en respectvolle benadering van gevoelige thema’s .

Ik sta voor een politiek waarin beslissingen niet alleen juridisch moeten kloppen maar ook moreel verdedigbaar zijn en breed gedragen worden door de samenleving. Daarom roep ik op tot nationale dialoog over deze kwestie zodat beleid wordt gemaakt op basis van rechtvaardigheid, transparantie en respect voor de wil van het volk.

Bronto Somohardjo

Ex-minister Binnenlandse Zaken

Lijsttrekker Pertjajah Luhur

| starnieuws | Door: Redactie