
BPRGD kondigt actie aan bij RGD om uitblijven overbruggingstoelage
| snc.com | Door: Redactie
PARAMARIBO – De Bond Personeel Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD) heeft actie aangekondigd bij de Regionale Gezondheidsdienst (RGD), omdat de overbruggingstoelage over de periode juni tot en met september 2025 nog steeds niet is uitbetaald. De actie start maandag 16 februari 2026 om 07.00 uur en geldt tot nader order.
Uit een mededeling van de bond,
Het actiemodel houdt in dat medewerkers zich vanaf maandagochtend moeten aanmelden bij vakcentrale C-47, totdat er duidelijkheid
Essentiële diensten uitgezonderd
De bond benadrukt dat dispensatie wordt verleend voor essentiële zorgdiensten. Het gaat onder meer om:
- de ambulancedienst
- weekenddiensten
- “beschikbare diensten”
Hiermee lijkt de bond druk te willen uitoefenen via de reguliere dienstverlening, terwijl spoedzorg zoveel mogelijk doorgang moet vinden.
Eerdere onrust over toelage
Key News berichtte eerder al over spanningen binnen
In dat eerdere bericht kwam ook naar voren dat er contact is geweest met minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid (VWA), maar dat toen geen
Het is bovendien niet de eerste keer dat achterstallige toelagen binnen de RGD tot onrust leiden. Betalingen zouden in het verleden vaker zijn uitgesteld vanwege een tekort aan middelen, terwijl bij andere gezondheidsinstellingen achterstanden inmiddels zouden zijn ingelopen.
Minister: administratieve problemen oorzaak
Minister Misiekaba zegt tegenover Key News
“We zoeken zo snel mogelijk samen met de bond naar een oplossing. Als alles in orde is, zouden de gelden inmiddels al moeten zijn overgemaakt aan de RGD,” aldus de minister.
Volgens bondsvoorzitter Rinaldo Herkul hebben de leden tijdens de ALV duidelijk gemaakt dat zij
“Ze willen niet meer wachten en als bestuur moeten we in actie komen,” zei Herkul.
Staking tot betaling volledig is voldaan
In een officieel schrijven aan de leden heeft het bondsbestuur aangegeven dat zorgwerkers zich maandagochtend om 07.00 uur moeten melden voor een vergadering. De actie wordt voortgezet totdat
De regeling geldt volgens de bond totdat zorgbonden en het ministerie overeenstemming hebben bereikt over nieuwe loonreeksen.
Misiekaba stelt dat er inmiddels meerdere vergaderingen zijn geweest met een commissie die zich buigt over die loonreeksen, waarbij ook de bonden betrokken zijn.
Onzekerheid over betalingen
De
De redactie van Key News heeft intussen vernomen dat slechts een deel van de achterstallige betalingen is overgemaakt.
Als je
| snc.com | Door: Redactie



































