
Bezoek Venezolaanse interim-president was nooit bevestigd, stelt Bouva
| abc-Suriname | Door: Redactie
Een aangekondigd bezoek van de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodriguez aan Suriname is nooit officieel bevestigd geweest. Dat zegt minister van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) Melvin Bouva. Vorige week had de communicatieafdeling van de overheid de media uitgenodigd voor een persmoment rond een beleefdheidsbezoek van Rodriguez aan president Jennifer Simons. Kort daarna werd echter meegedeeld dat dit persmoment niet doorging, zonder dat daarvoor een reden werd gegeven.
Volgens Bouva heeft dit een verkeerd beeld van de situatie gecreëerd. Hij benadrukt dat het bezoek nooit definitief was bevestigd. “Het is dus niet zo dat het bezoek niet is doorgegaan”, aldus de minister.
Rodriguez zou in het kader van de Suriname Energy, Oil & Gas Summit & Exhibition (SEOGS) 2026 tijd vrijmaken voor een ontmoeting met de Surinaamse president. “Maar het is nooit bevestigd en het nieuws dat we ermee bezig waren, is naar buiten gekomen”, zegt Bouva.
De minister geeft aan
| abc-Suriname | Door: Redactie




































