• zondag 18 October 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Betterson wil hardere aanpak van personen die burgers via sociale media beschadigen

Betterson wil hardere aanpak van personen die burgers via sociale media beschadigen

| starnieuws | Door: Redactie

Assembleelid Stanley
Betterson Assembleelid Stanley Betterson (ABOP) vindt dat de overheid krachtiger moet optreden tegen personen die via sociale media ongefundeerde beschuldigingen verspreiden en daarmee de reputatie van burgers beschadigen. Volgens hem kan iemand al door de aanwezigheid van een politievoertuig bij zijn woning onderwerp worden van geruchten, die zich vervolgens razendsnel verspreiden en ernstige gevolgen hebben voor het gezin.

Betterson bracht dit vrijdag naar voren tijdens de behandeling van de wijziging van het Wetboek van Strafvordering in De
Nationale Assemblée (DNA). Hij waarschuwde dat de uitbreiding van opsporingsbevoegdheden ertoe kan leiden dat meer burgers op enig moment met een onderzoek in aanraking komen. Dat betekent volgens hem niet dat zij schuldig zijn aan een strafbaar feit.Toch kunnen omstanders al conclusies trekken wanneer zij een politievoertuig of opsporingsambtenaren bij een woning zien.

Geruchten verspreiden zich snel
Betterson schetste hoe een onschuldig politiebezoek aanleiding kan geven tot verhalen over vermeende criminele activiteiten. Waar dergelijke geruchten vroeger mogelijk beperkt bleven tot een straat of buurt, kunnen ze zich tegenwoordig via sociale media snel verspreiden, ook buiten Suriname.

Volgens hem worden burgers daardoor soms geconfronteerd met beschuldigingen waarvan zij niet weten waar die vandaan komen. Niet alleen de betrokken persoon, maar ook diens gezinsleden kunnen daaronder lijden. Betterson wees erop dat kinderen door dergelijke verhalen op school kunnen worden gepest en emotioneel beschadigd raken.

Oproep tot overheidsoptreden
De parlementariër
vindt dat regering en parlement maatregelen moeten treffen om burgers beter te beschermen tegen het moedwillig verspreiden van schadelijke en ongefundeerde beschuldigingen. Hij pleitte voor een steviger aanpak van personen die sociale media gebruiken om anderen te beschadigen.

Volgens Betterson is die bescherming extra belangrijk wanneer opsporingsdiensten ruimere bevoegdheden krijgen. Een strafrechtelijk onderzoek mag er niet automatisch toe leiden dat iemand in de samenleving als schuldig wordt beschouwd. Hij benadrukte dat de bestrijding van criminaliteit noodzakelijk is, maar dat tegelijkertijd moet worden voorkomen dat onschuldige burgers door geruchten en publieke verdachtmakingen blijvende schade oplopen.

| starnieuws | Door: Redactie