
Berenstein: “Moment dat ik totaal niet heb verwacht”
| suriname herald | Door: Redactie
C-47-voorzitter Robby Berenstein heeft met verbazing en emotie gereageerd op het overlijden van oud-president Chan Santokhi. Volgens hem kwam het nieuws volledig onverwacht en riep het herinneringen op aan eerdere momenten van verlies binnen de vakbeweging.
“Het is een moment dat ik totaal niet heb verwacht,” zei Berenstein in gesprek met journalisten. Het nieuws bracht hem terug naar het overlijden van een eerdere voorzitter binnen de organisatie. “Het bracht ons natuurlijk terug naar het moment waar onze voorzitter Fred Derby overleed. Die hebben ook gelijkenissen, wat betreft overlijden.”
Volgens Berenstein heerst er in zulke situaties aanvankelijk veel onzekerheid. “Op dat
“Ik kan me herinneren dat een journalist dezelfde avond vroeg: hoe gaan jullie doen, wie gaat overnemen? Ik zei: laat die man eerst waardig begraven worden, dan praten we daarover.”
Berenstein benadrukte dat het belangrijk is om eerst stil te staan bij het verlies, voordat er vooruit wordt gekeken. Tegelijkertijd sprak hij zijn medeleven uit en blikte hij terug op de samenwerking met Santokhi.
Binnen de relatie tussen vakbeweging en regering leerde hij Santokhi kennen
Die eigenschap ziet hij als bijzonder. “Het is een vaardigheid die niet iedereen heeft. Daarvoor hebben we op bepaalde momenten ook onze waardering uitgesproken.”
| suriname herald | Door: Redactie



































