• maandag 29 June 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Bee: 752 op betalingsrol, maar 297 aangetroffen bij Jeugdontwikkeling en Sport

Bee: 752 op betalingsrol, maar 297 aangetroffen bij Jeugdontwikkeling en Sport

| chronostimes | Door: Redactie

Minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken zei vandaag tijdens de begrotingsbehandeling in De Nationale Assemblée dat hij nog niet kan aangeven hoeveel ambtenaren zich in het buitenland bevinden, hoeveel personen meerdere salarissen van de overheid ontvangen en hoeveel salarissen inmiddels zijn stopgezet.

Volgens de minister beschikt het ministerie nog niet over deze informatie, omdat het een exercitie betreft die op basis van de huidige handmatige personeelsadministratie wordt uitgevoerd. Daarbij is de betrokkenheid van alle ministeries vereist, maar dat proces komt nog niet vlot op gang.

Wel is het ministerie bij Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport begonnen met de exercitie om het aantal ambtenaren op het ministerie in kaart te brengen. Daarbij zijn 297 personen in de praktijk opgegeven, terwijl 752 landsdienaren op de betalingsrol van Cebuma staan. Er wordt onderzocht waar de overige personen zijn tewerkgesteld.

De minister benadrukte opnieuw de

noodzaak van digitalisering, maar gaf aan dat de middelen daarvoor nog niet beschikbaar zijn. Ook stelde hij dat het principe van no work, no pay wel degelijk wordt toegepast.

Redactie Chronos

| chronostimes | Door: Redactie