• zaterdag 10 May 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Amafo reageert op klacht Chas Mijnals: ‘beschuldiging is bezijdens de waarheid’

| abc-Suriname | Door: Redactie

Alice Amafo, parlementskandidaat namens de ABOP, heeft maandag een camouflagemars georganiseerd om aandacht te vragen voor het lot van militairen. Dat leverde haar een klacht op van Chas Mijnals, die de procureur-generaal heeft gevraagd om een strafrechtelijk onderzoek in te stellen naar Amafo en haar groep. Zij zouden in strijd gehandeld hebben met de wet, die voorschrijft dat onbevoegden geen militaire kleding mogen aantrekken.

Amafo stelt dat de beschuldiging van Mijnals, dat zij militair tenue aanhad, bezijdens de waarheid is. De wet is op dat punt duidelijk: de kledingsvoorschriften zijn niet overeenkomstig die van militairen.

Volgens Amafo zijn militaire

kleding en camouflage-kleding niet hetzelfde. Daarnaast vindt zij dat het accent verlegt wordt. Zij wilde aandacht voor de problemen van de militairen. Dat is wat haar betreft gelukt: er is een discussie op gang gebracht met de camouflagemars.

| abc-Suriname | Door: Redactie