
8-jarige jongen doodgestoken door dronken stiefmoeder (23)
| waterkant | Door: Redactie
De politie in Suriname heeft in de nacht van oud op nieuw de 23-jarige Mamchella T. aangehouden in verband met de gewelddadige dood van de 8-jarige Jaden Amor Bhola. De jongen kwam om het leven na een ernstig huiselijk conflict in een woning aan de Calcuttastraat in Paramaribo.
Na een melding rukte de Surinaamse politie uit naar het adres, waar agenten in de woonkamer het levenloze lichaam van Jaden aantroffen. Hij lag op de grond in een plas bloed en vertoonde geen tekenen van leven. Uit het eerste onderzoek bleek dat de jongen, die in de slaapkamer lag te slapen, met
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
De vader van het slachtoffer, de 30-jarige C.A., verklaarde dat hij eerder op de avond in verband met de jaarafsluiting alcohol had gedronken samen met zijn vriendin Mamchella, de stiefmoeder van Jaden. Op een gegeven moment verliet hij de woning om naar de winkel te gaan. Toen hij terugkwam, raakte hij buiten in gesprek met een buurman, die hem een glas whisky aanbood.
Volgens C.A. ergerde Mamchella zich hevig aan dit voorval. Zij zou de buurman verwijten hebben gemaakt omdat hij
C.A. verklaarde dat zijn vriendin vervolgens binnen vernielingen aanrichtte en de inboedel overhoop haalde. In de keuken zou zij een mes hebben gepakt en geroepen dat zij het kind zou doden. De vader probeerde het huis binnen te komen en schakelde de buurman in om haar tot bedaren te brengen, maar de vrouw wist toch naar de slaapkamer te gaan, waar Jaden lag te slapen.
Toen C.A. uiteindelijk de woning binnen kon, trof hij zijn zoon reeds neergestoken aan. Hij verklaarde dat hij daarop zijn vriendin met gebalde vuisten sloeg en probeerde haar te ontwapenen. Tijdens de worsteling brak het heft van het mes af. De verdachte werd vervolgens naar buiten gebracht, waar de buurman haar vasthield, terwijl de vader terugkeerde om naar zijn zoon te kijken. Het jongetje zou nog zijn opgestaan, maar zakte kort daarna in elkaar. De politie werd direct gealarmeerd.
De politie trof Mamchella later bij de buurman thuis aan en hield haar aan. Tijdens haar eerste verhoor verklaarde zij betrokken te zijn bij de dood van het kind. Op het politiebureau kwam zij daarop terug en stelde dat de vader het kind zou hebben doodgestoken, waarbij zij aangaf eerder uit angst voor haar leven een valse bekentenis te hebben afgelegd.
Buurman J.D. heeft tegenover de politie verklaard dat het verhaal van de vader overeenkomt met wat hij zelf heeft gezien. Hij bevestigde dat hij de verdachte na het incident heeft vastgehouden en haar naar zijn woning heeft gebracht totdat de politie arriveerde.
Na overleg met het Surinaamse Openbaar Ministerie is de 23-jarige stiefmoeder in verzekering gesteld. Het onderzoek naar de exacte toedracht van de dodelijke steekpartij loopt nog.
In een reactie aan de redactie vertelt een tante van Jaden, dat de jongen tijdens de vakantie bij zijn vader verbleef en het enige kind van zijn ouders was. De familie wist niets van de extreme jaloezie van de vriendin; pas na de tragedie hoorden zij hierover van buurtbewoners. Jaden volgde onderwijs op een speciale school. De familie zegt volledig ontredderd te zijn en verkeert in diepe rouw om het verlies van de 8-jarige jongen.
| waterkant | Door: Redactie


































