
18-jarige Ciara Boodoe gekroond tot Ma Awasa 2026
| suriname herald | Door: Redactie
De achttienjarige Ciara Boodoe is de trotse winnares geworden van de titel ‘Ma Awasa 2026’. De Havo 4-leerling wist tijdens de cultuurwedstrijd zeven andere kandidaten achter zich te laten. “Ik ging voor de eerste plaats, maar had het toch niet verwacht”, aldus de kersverse winnares.
Boodoe ziet de overwinning als een eerbetoon aan haar familiegeschiedenis. Ze is de kleindochter van wijlen Abalimoi ‘Wiman’ Zeegenaar, een bekende cultuurdrager uit het district Brokopondo.
“Mijn opa was een legende op het gebied van dans en cultuur. Hij is er niet meer, maar hij leeft voort in zijn kinderen en kleinkinderen”, vertelt Boodoe, die met haar groep de naam ‘Abilimooi Paansu’ draagt.
Dansen op het ritme van de drum Volgens Boodoe is de Awasa-dans meer dan alleen beweging; het draait om de communicatie met de instrumenten. “Iedereen kan dansen, maar niet iedereen kan de drum echt verstaan”, legt de Awasa-kenner uit.
Tijdens
Intensief traject De weg naar de overwinning was een traject van de lange adem. Na de inschrijving in augustus volgde een auditie in september 2025, waarbij vijf van de dertien deelnemers afvielen. Sinds oktober heeft Boodoe zeven maanden lang intensief geoefend om haar techniek te perfectioneren.
Die inzet werd door de jury beloond; in de speciale Awasa-ronde behaalde ze de maximale totaalscore van 500 punten. Daarmee bleef ze de ‘runners-up’ Ma Migwesa Markus en Da Pala Rafiëllo voor.
| suriname herald | Door: Redactie




































