
Venezuela getroffen door zware aardbevingen: minstens 164 doden en 971 gewonden
| suriname herald | Door: Redactie
Venezuela is woensdagavond opgeschrikt door twee zware aardbevingen met magnitudes van 7,2 en 7,5. Volgens interim-president Delcy Rodríguez zijn daarbij minstens 164 mensen omgekomen en 971 anderen gewond geraakt. Vooral de kuststaat La Guaira is zwaar getroffen, terwijl reddingsteams zoeken naar mensen die onder ingestorte gebouwen vastzitten.
De bevingen volgden elkaar binnen ongeveer een minuut op en waren volgens de Amerikaanse geologische dienst USGS tot ver buiten Venezuela voelbaar. De eerste aardbeving vond plaats ten westen van Morón, aan de Caribische kust. Kort daarna volgde een tweede, zwaardere beving.
In La Guaira, ten noorden van Caracas, zijn tientallen gebouwen ingestort. Rodríguez heeft het gebied uitgeroepen tot rampzone. Op beelden van de staatstelevisie waren reddingswerkers te zien die kinderen levend onder het puin vandaan haalden.
Ook in Caracas ontstond grote paniek. Bewoners verlieten woningen en kantoren toen gebouwen begonnen te schudden. Op verschillende plaatsen liepen panden schade op en vielen muren
De regering heeft de metro in Caracas tijdelijk stilgelegd en de gasvoorziening afgesloten uit voorzorg. Scholen blijven de komende dagen gesloten. Sommige schoolgebouwen en andere openbare locaties worden ingezet als opvangplaats en inzamelpunt voor hulpgoederen.
De internationale luchthaven Simón Bolívar bij Maiquetía is na schade door de aardbevingen gesloten. Hulpdiensten uit andere delen van Venezuela zijn naar La Guaira gestuurd om de zoek- en reddingsactie te versterken. Rodríguez riep bedrijven op zwaar materieel beschikbaar te stellen voor het verwijderen van puin.
Volgens de interim-president wordt gewerkt aan een wederopbouwfonds van US$ 200 miljoen voor beschadigde woningen en ziekenhuizen. Ook internationale hulp komt op gang. De Verenigde Staten hebben zoek- en reddingsteams, medische middelen en humanitaire hulp toegezegd. Verder hebben onder meer Ecuador, Mexico, Qatar en El Salvador hulp aangeboden.
De autoriteiten houden rekening met naschokken
| suriname herald | Door: Redactie




































