• dinsdag 06 May 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Suriname's inflatie daalt van 65% naar 5,8% in twee jaar tijd

| snc.com | Door: Redactie

De inflatie in Suriname is de afgelopen twee jaar sterk gedaald, van meer dan 65% naar 5,8%. De regering wijst deze daling toe aan een combinatie van financieel, monetair en sociaal beleid. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de cijfers bevestigd, wat de effectiviteit van het beleid onderstreept.

Nieuwe gegevens tonen aan dat de inflatie in maart 2025 is gedaald tot 5,8%, nadat deze in april 2023 nog boven de 65% lag. De regering beschouwt dit als een bewijs van de effectiviteit van het beleid gericht op het stabiliseren van de economie en het beschermen van de koopkracht van de burgers.

Het

ministerie van Financiën wijst erop dat de daling ook te danken is aan het afschaffen van inefficiënte subsidies en het herverdelen van middelen naar belangrijke sectoren, zoals sociaal beleid. Het ministerie van Economische Zaken voerde daarnaast strengere prijscontroles op basisproducten in om prijsstijgingen te beperken en basisgoederen toegankelijk te houden voor de bevolking.

Monetair beleid, waaronder het beheer van de geldhoeveelheid en maatregelen om de wisselkoers te stabiliseren, heeft bijgedragen aan een stabieler financieel klimaat en hersteld vertrouwen in de economie.

Onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi heeft de regering bovendien sociale voorzieningen in stand gehouden. Basisgoederen zijn tegen betaalbare prijzen beschikbaar

gesteld, en kwetsbare huishoudens ontvingen gratis voedselpakketten.

De regering beschouwt de inflatiedaling als een belangrijke economische mijlpaal. "Een lage inflatie bevordert stabiliteit, versterkt het vertrouwen van burgers en ondernemers, en beschermt vooral de sociaal zwakkeren," aldus de verklaring. De overheid blijft zich inzetten voor duurzame economische groei en sociale rechtvaardigheid.

| snc.com | Door: Redactie