• dinsdag 13 May 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

SURGE-PROGRAMMA ONDERSTEUNT 41 BEDRIJVEN MET GROEISUBSIDIE

| united news | Door: Redactie

In het kader van het Suriname Growth Enterprises (SURGE)-project hebben 41 ondernemingen een zogenoemde Matching Grant ontvangen van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ).

De officiële ondertekening van de subsidieovereenkomsten vond op dinsdag 29 april plaats in de Congreshal, in aanwezigheid van president Chandrikapersad Santokhi. De Matching Grants maken deel uit van een breed programma dat wordt gefinancierd door de Wereldbank, met technische ondersteuning van de internationale organisatie Solidaridad. Sinds de start van het SURGE-programma in 2023 zijn in totaal 96 bedrijven geselecteerd, waarmee een totaalbedrag van circa 15,9 miljoen Amerikaanse dollar is gemoeid.

EZ-minister Rishma Kuldipsingh onderstreepte

tijdens de ceremonie dat de selectieprocedure transparant en eerlijk is verlopen. De ondernemingen presenteerden hun groeistrategieën in een pitchronde en doorliepen een grondige aanbestedingsfase. “Vandaag hebben we het vierde en laatste cohort afgerond. Hiermee komt het SURGE-programma formeel ten einde,” aldus de bewindsvrouw.

De geselecteerde bedrijven ontvangen niet alleen materiële ondersteuning, zoals apparatuur, maar worden ook gedurende vijf jaar intensief begeleid met trainingen op het gebied van onder meer administratie, marketing, productie en certificering.

Daarnaast stimuleert het programma samenwerking tussen de begunstigde bedrijven en het vinden van nieuwe afzetmarkten.

Revinh Ramnandanlall, directeur Communicatie en Outreach van SURGE en vertegenwoordiger van Solidaridad, benadrukte dat

de begeleiding leidt tot concrete bedrijfsinzichten. “Met de combinatie van matching grants en eigen middelen kunnen deze ondernemers hun groeiambities waarmaken, extra omzet genereren en zelfs de stap naar export zetten.” Volgens hem draagt het programma ook bij aan werkgelegenheid.

Een belangrijk onderdeel van SURGE is de inclusie van Inheemse en marron-ondernemers, met speciale aandacht voor vrouwelijke ondernemers. Daarmee beogen de Wereldbank en het ministerie een bredere sociaaleconomische impact te realiseren.

Minister Kuldipsingh riep ten slotte ook de ondernemers die niet zijn geselecteerd op om hun ambitie niet op te geven: “Er zijn nog andere financieringsmogelijkheden waarvoor zij zich bij het ministerie kunnen aanmelden. We begeleiden hen graag verder.”

UNITEDNEWS

 

| united news | Door: Redactie