• maandag 05 October 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Sohansingh spant kort geding aan tegen Amafo te midden van politioneel onderzoek

Sohansingh spant kort geding aan tegen Amafo te midden van politioneel onderzoek

| suriname herald | Door: Redactie

Advocaat Rani Sohansingh heeft een kort geding aangespannen tegen mij, Donovan Amafo, en eist rectificatie vanwege de vermeende aantasting van haar eer en goede naam. Opmerkelijk vind ik dat dit gebeurt te midden van een politioneel, strafrechtelijk onderzoek naar vermoedelijk door Sohansingh gepleegde valsheid in geschrifte.

Ik heb het dossier op 29 september ontvangen en moet op 8 oktober, zonder uitstel, reageren. Het dossier bestaat uit 60 pagina’s en een audio-opname. Twintig pagina’s hebben een lettergrootte van 8. Dat vind ik ongebruikelijk en niet behoorlijk. Voor mij is het onbegrijpelijk hoe dit voorbij is gegaan aan de rechter die de oproepbeschikking heeft getekend.

Internationaal heeft het strafrecht voorrang op het civiel recht. Wat gebeurt er dan met de civiele zaak als Sohansingh wordt aangehouden? Die vraag stel ik mij retorisch. Verder is niet bekend of deze actie het politioneel onderzoek kan beïnvloeden.

Ik stel nadrukkelijk dat ik de eer en

goede naam van Sohansingh nooit heb aangetast. Ik heb slechts publiekelijk aandacht gevraagd voor de trage behandeling van de zaak door het Openbaar Ministerie. Daarop heeft het Openbaar Ministerie gereageerd met twee schriftelijke reacties.

De berichten waarop ik mij heb gebaseerd, zijn afkomstig uit schrijven van een officiële overheidsinstantie.

Ik ben klaar voor de juridische strijd, maar die moet wel eerlijk en objectief verlopen.

Bezorgde burger Donovan Amafo

| suriname herald | Door: Redactie