• maandag 08 June 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

SLM-toestel breekt landing af na touchdown, lichte paniek passagiers op herdenkingsdag vliegramp

| waterkant | Door: Redactie

Passagiers in een gecharterd toestel van Surinam Airways (SLM) raakten zondagavond 7 juni 2026 lichtelijk in paniek, nadat de landing op de Johan Adolf Pengel International Airport (JAP) op het laatste moment werd afgebroken en het vliegtuig opnieuw opsteeg.

Het ging om vlucht PY993 vanuit Amsterdam naar Suriname. Op sociale media staan beelden (zie filmpje onder) waarop te zien is hoe het toestel de landingsbaan raakt en vervolgens kort na deze touchdown weer vermogen maakt om opnieuw de lucht in te gaan.

Volgens luchtvaartkenners gaat het om een zogenoemde ‘go-around’ of doorstart, een reguliere veiligheidsprocedure waarbij een landing wordt afgebroken en later opnieuw wordt uitgevoerd. Hoewel dit in de luchtvaart niet ongebruikelijk is, zorgde het gebeuren voor lichte spanning onder sommige passagiers en omstanders.

Dat had mede te maken met het feit dat zondag ook de herdenking plaatsvond van de vliegramp van SLM-vlucht 764. Op 7 juni 1989 stortte een toestel van Surinam Airways neer tijdens de nadering van Zanderij. Daarbij kwamen 178 van de 187 inzittenden om het leven, wat nog altijd geldt als de grootste vliegramp uit de Surinaamse geschiedenis.

Juist door die beladen datum leidde de onverwachte manoeuvre zondagavond tot ongeruste reacties op sociale media. Verschillende personen gaven aan dat het afbreken van de landing hen extra nerveus maakte.

Over de exacte reden van de go-around bestaat vooralsnog geen officiële verklaring.

Uit beschikbare vluchtgegevens blijkt dat vlucht PY993 afkomstig was uit Amsterdam en uiteindelijk veilig op de Johan Adolf Pengel International Airport is aangekomen. Vooralsnog is niet bekend of SLM of de Surinaamse luchthaven op een later moment met een nadere toelichting over het voorval zal komen.

| waterkant | Door: Redactie