
Simons wil jongeren eerder richting beroepsonderwijs sturen
| suriname herald | Door: Redactie
President Jennifer Simons heeft vrijdag tijdens de opening van de tweedaagse beroepenbeurs ‘Skills for Tomorrow’ het belang van beroepsonderwijs benadrukt. Volgens het staatshoofd heeft Suriname meer vakmensen nodig en moeten jongeren al op jonge leeftijd inzicht krijgen in de beroepsmogelijkheden die aansluiten op de toekomstige ontwikkeling van het land.
De beurs, die wordt gehouden op het terrein van het Natuurtechnisch Instituut (NATIN), biedt scholieren de kans om kennis te maken met uiteenlopende beroepen en opleidingen. “Dit is bijzonder belangrijk in deze fase van hun leven, omdat nu elke keuze een grote invloed zal hebben op de rest van hun leven”, aldus Simons.
Volgens de president ligt de nadruk in Suriname nog te vaak op universitaire opleidingen, terwijl er juist grote behoefte bestaat aan goed beroepsonderwijs. “Daarom vind ik dit belangrijk om jonge mensen te laten zien welke opties zij hebben.”
Simons vindt dat jongeren al vanaf hun twaalfde of dertiende
De president sprak ook haar waardering uit voor de samenwerking tussen het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC), onderwijsinstellingen en het bedrijfsleven. Meer dan veertig bedrijven en verschillende organisaties zijn betrokken bij de beurs.
Volgens haar moet het bedrijfsleven niet alleen financieel bijdragen, maar ook actief meedenken over opleidingen die aansluiten op de arbeidsmarkt. “We moeten de mensen brengen op niveau. En het bedrijfsleven moet meedoen om die mensen, die ze daarin nodig hebben, ook te helpen opleiden”, zei Simons.
Daarnaast pleitte zij voor meer praktijkgericht onderwijs. Volgens het staatshoofd moeten studenten niet alleen theorie leren, maar ook vaardigheden ontwikkelen die direct toepasbaar zijn op de werkvloer.
“Jongeren moeten competenties hebben en moeten dingen kunnen”, benadrukte de president. Volgens haar is dat essentieel in
| suriname herald | Door: Redactie



































