• zondag 05 July 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Schooldirecteuren overvallen door uitstel uitslag havo en vwo

Schooldirecteuren overvallen door uitstel uitslag havo en vwo

| suriname herald | Door: Redactie

Schooldirecteuren, leerkrachten, ouders en leerlingen zijn verrast door het besluit van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) om de bekendmaking van de havo- en vwo-eindexamenresultaten naar dinsdag te verschuiven. De publicatie is uitgesteld omdat de resultaten voor de vwo-vakken Wiskunde 1 en Wiskunde Q opnieuw moeten worden beoordeeld.

Dwight Fernandes, onderdirecteur van Havo 1, zegt dat het probleem zich volgens de beschikbare informatie bij de scholengemeenschappen voordoet en niet bij de havo-scholen. Toch is ook de bekendmaking van de havo-resultaten verschoven.

“Wij hebben ons tot laat zitten voorbereiden en dan krijgen we donderdag in de nacht het bericht dat de uitslag niet doorgaat. Voor de leerlingen is dit niet eenvoudig. Men denkt: het is maar een uitslag, maar de leerlingen zitten in spanning. Het is niet makkelijk”, zegt de onderdirecteur.

Volgens Fernandes moeten leerlingen nu nog enkele dagen langer in onzekerheid wachten, terwijl de herexamens al in zicht

komen. Hij benadrukt dat de herexamens volgens planning doorgaan en niet worden verschoven.

“Wij kunnen niets aan de leerlingen zeggen. Het is gewoon wachten totdat de uitslag plaatsvindt. De herexamens gaan volgens planning normaal door”, aldus de onderdirecteur.

Ook leerkrachten van middelbare scholen buiten Paramaribo reageren teleurgesteld op de late bekendmaking. Zij zeggen pas in de nacht te hebben vernomen dat de uitslag niet zou worden gepubliceerd.

“Het zou goed zijn geweest als het ministerie van tevoren had bekendgemaakt dat de uitslag niet zou plaatsvinden. Mensen hadden zich erop voorbereid en zijn voor een demotivatie komen te staan. Anderen hebben verlof genomen om te komen en horen dan dat het niet doorgaat. Dit is niet prettig”, voeren leerkrachten van een scholengemeenschap aan.

Ouders plaatsen eveneens vraagtekens bij de gezamenlijke verschuiving van de uitslagen. Volgens hen had de uitslag van de havo mogelijk wel bekendgemaakt kunnen worden, aangezien het probleem volgens

hen niet bij de havo, maar bij het vwo ligt.

“Ze laten die kinderen onnodig in spanning zitten en dan moeten wij weer vrij zoeken voor dinsdag”, zeggen enkele ouders tegenover Suriname Herald.

| suriname herald | Door: Redactie