
Saya over Belfort naar NDP: “Alleen varkens en doksen doen dat”
| waterkant | Door: Redactie
De Haïtiaanse ondernemer Jean ‘Saya’ Mixon kan niet begrijpen hoe een politicus als Edward Belfort, die als parlementariër tussen 2015 en 2020 zware kritiek en beledigingen heeft geuit richting de voormalige president Desi Bouterse, zich nu ineens bij de Nationale Democratische Partij (NDP) heeft aangemeld en zelfs op nummer 50 van de DNA-kandidatenlijst staat. Volgens Saya heeft Belfort hiermee zijn eigen braaksel moeten inslikken.
“Ik kan deze mannen niet begrijpen. In het parlement stoorde hij Bouterse zodanig dat die er moe van werd. A yeye san den man abi, mi no abi. Mi no man braak en nyan en baka. Dat
Belforts kritiek leidde ooit tot een incident waarbij Bouterse een parlementsvergadering verliet, nadat Belfort hem ervan had beschuldigd het volk de armoede in te drijven. Terwijl Belfort bezig was met zijn betoog, verliet Bouterse ’s lands vergaderzaal, gebarend met zijn wijsvinger boven zijn oor.
Belfort is al geruime tijd ziek en woont hierdoor geen DNA-vergaderingen bij. Eerst sloot hij zich, na zijn vertrek bij de ABOP, aan bij de A Nyun Sranan Beweging (ANSB). Toen duidelijk werd dat de trekker Guillermo Samson uit
Volgens Saya zou het beter zijn geweest als Belfort de politiek vaarwel had gezegd, want hijzelf zal dat ook doen indien de VHP ooit besluit om niet meer met hem te werken. Want, zo stelt hij, alleen doksen en varkens springen van de ene naar de andere partij.
Hetzelfde geldt volgens Saya ook voor Stephano ‘Pakkitow’ Biervliet, die met een helikopter in Ocer landde en uiteindelijk geen plek kreeg op de kandidatenlijst. Pakkitow, die ook een felle strijd tegen Bouterse en de NDP heeft gevoerd, komt volgens de ondernemer hierdoor heel ongeloofwaardig over.
“Als ik Pakkitow was, dan zou ik niet naar de NDP zijn gegaan. Want hij is te kritisch geweest over de NDP”, aldus Saya.
| waterkant | Door: Redactie