• zondag 27 April 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Santokhi over ultimatum Bronto: “If i no de eens, broer je kan gaan”

| waterkant | Door: Redactie

President Chan Santokhi ligt niet wakker van het ultimatum van Pertjajah Luhur (PL) – ondervoorzitter Bronto Somohardjo. Volgens het staatshoofd staat het de PL vrij om bij ontevredenheid zelf uit de regering te stappen.

“Je gaat de president niet onder druk zetten met een ultimatum dat je weggaat. Je kan morgen weggaan. Ifi i no de eens ini a coalitie… ifi i no de eens nanga a beleid, kan je altijd terugtrekken. If i no de eens, broer je kan gaan”, zei het staatshoofd donderdagavond in het programma 8er ’t nieuws op STVS.

Santokhi voerde aan dat de zaken die door Somohardjo

zijn aangehaald momenteel bij de onafhankelijke rechter liggen en dat die de ruimte moet krijgen om op onafhankelijke wijze de zaken te toetsen.

Indien de rechter inderdaad zaken constateert die niet door de beugel kunnen en de ministers van LVV en OW moeten hangen, zullen zij volgens de president ook hangen.

Aan de andere kant heeft hij steeds geprobeerd om te bemiddelen in de spanningen tussen de ABOP en PL om de PL binnen de regering te behouden.

“Want samen uit, samen thuis. Ze zijn gebleven, maar het is een ruzie geweest tussen twee coalitiepartners. Bronto Somohardjo is het slachtoffer geworden van een

ruzie binnen de coalitie, waarbij de ene partner een heleboel informatie brengt van wat hij als minister gedaan heeft. Maar ook die zaken worden onderzocht door CLAD.

Als CLAD dat onderzoekt, kan ik daarin niet bemoeien als president. Dat het te lang duurt ben ik helemaal eens. Maar dat gaan vergelijken met deze case, is niet correct”, aldus Santokhi.

De president drukte alle politici op het hart om tijdens deze verkiezingstijd geen uitspraken te doen die de samenleving vergiftigen.

 

| waterkant | Door: Redactie