
REGERING ZIET ZIEKENHUIZEN GRAAG KIEZEN VOOR GESPECIALISEERDE ZORGTAKEN
| united news | Door: Redactie
De regering onderzoekt een ingrijpende herinrichting van de ziekenhuiszorg. In plaats van negen ziekenhuizen die grotendeels dezelfde diensten aanbieden, wordt gekeken naar een model waarbij instellingen zich meer toeleggen op specifieke vormen van zorg.
Volgens minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid (VWA) moet daarmee zowel verspilling worden teruggedrongen als de kwaliteit van de zorg worden verbeterd.
Concrete veranderingen zijn er nog niet, maar binnen het ministerie en met de Nationale Ziekenhuisraad (NZR) wordt inmiddels over de mogelijke transformatie gesproken. Ook de rol van de regionale ziekenhuizen wordt in de gesprekken meegenomen.
Misiekaba stelt dat de huidige organisatie leidt tot onnodige inefficiëntie. De negen ziekenhuizen, waaronder het Psychiatrisch Centrum Suriname (PCS), regelen volgens hem veel zaken afzonderlijk, terwijl de instellingen met vergelijkbare financiële en organisatorische uitdagingen kampen. Zo beschikken ziekenhuizen volgens de minister ieder over eigen voorzieningen en systemen voor onder meer wasserij en medicatie-inkoop. Het afzonderlijk organiseren van dergelijke diensten
De regering wil daarom onderzoeken of ziekenhuizen meer complementair aan elkaar kunnen worden ingericht. Een instelling zou zich bijvoorbeeld sterker kunnen richten op een bepaald zorggebied, terwijl andere ziekenhuizen andere gespecialiseerde taken op zich nemen.
Een dergelijke taakverdeling kan leiden tot een doelmatiger gebruik van beschikbare middelen. Tegelijkertijd moet specialisatie ervoor zorgen dat expertise en voorzieningen meer worden geconcentreerd, wat volgens de minister ook de kwaliteit van de zorg ten goede kan komen.
Het traject verkeert nog in een verkennende fase. Er zijn nog geen definitieve besluiten genomen over welke ziekenhuizen welke taken zouden kunnen krijgen. Ook is nog niet vastgesteld hoe de regionale ziekenhuizen binnen een eventueel nieuw model worden ingezet.
UNITEDNEWS
| united news | Door: Redactie




































