• zondag 09 November 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Oranje boekt weinig overtuigende zege op Letland in WK-kwalificatie

| nu.nl | Door: Redactie

Het Nederlands elftal heeft zich zaterdag enigszins hersteld van de valse start tegen Turkije in de kwalificatiereeks voor het WK van 2022. Oranje won met 2-0 van Letland, al was het gezien het grote krachtsverschil niet een heel overtuigende zege.

Steven Berghuis opende in de 32e minuut met zijn eerste interlandgoal de score in Amsterdam. Luuk de Jong zorgde twintig minuten voor tijd voor de eindstand. Het was voor Frank de Boer de derde zege in zijn achtste duel als bondscoach.

Nederland staat na twee wedstrijden op de derde plaats in poule G, op drie punten van Turkije en Montenegro. De Turken

overtuigden wederom met een 0-3-overwinning op Noorwegen.

In het kader van een test van Fieldlab zaten er bij Nederland-Letland vijfduizend toeschouwers in de Johan Cruijff ArenA. Zij zagen de Franse scheidsrechter Stéphanie Frappart geschiedenis schrijven door als eerste vrouw een wedstrijd van Oranje te fluiten.

De spelers van het Nederlands elftal begonnen de eerste thuiswedstrijd in de WK-kwalificatie met een statement tegen de mensenrechtenschendingen in Qatar, gastheer van het WK van volgend jaar. De basiself kwam het veld op in zwarte shirts met de opdruk 'Football Support Change'. De KNVB hoopt dat veel landen dit initiatief gaan steunen.

Stand in WK-kwalificatiegroep van
Oranje

  • 1. Turkije 2-6 (+5)
  • 2. Montenegro 2-6 (+4)
  • 3. Nederland 2-3 (0)
  • 4. Noorwegen 2-3 (0)
  • 5. Letland 2-0 (-3)
  • 6. Gibraltar 2-0 (-6)

Oranje vanaf eerste minuut op helft Letland

De Boer voerde na het echec tegen Turkije van afgelopen woensdag (4-2-nederlaag) drie wijzigingen door in zijn opstelling. Luuk de Jong, Davy Klaassen en Denzel Dumfries mochten starten en Donyell Malen, Marten de Roon en Kenny Tete begonnen op de bank.

Met Luuk de Jong in de punt van de aanval was het spelbeeld vanaf het eerste fluitsignaal duidelijk: Oranje viel aan en Letland - de nummer 136 van de FIFA-ranking - trok zich terug op eigen helft.

Het leverde een aantal goede kansen op voor Nederland, met meestal Klaasen in een hoofdrol. De Ajacied wist in de zesde minuut de bal niet over de lijn te frommelen, kopte twintig minuten later in de handen van keeper Roberts Ozols en raakte vlak daarna de onderkant van de lat met opnieuw een inzet met zijn hoofd.

Na een half uur was het wel raak. Rechtsbuiten Berghuis kwam naar binnen en hij plaatste de bal met zijn linkerbeen fraai in de verre hoek. De 29-jarige Feyenoorder maakte zo in zijn 23e interland eindelijk zijn eerste goal in het oranje shirt.

Fotoserie: Eerste zege Oranje in WK-kwalificatie

De Jong kopt tweede goal binnen

Het was een klein wonder dat de ruststand 1-0 bleef. Memphis Depay schoot uit kansrijke positie rakelings naast en Luuk de Jong tekende voor de tweede poging van Oranje op de lat.

Ook in de tweede helft had het Nederlands elftal ruim 75 procent van het balbezit. Owen Wijndal moest na tien minuten wel even ingrijpen toen Vladimirs Kamess na een lange bal alleen op Tim Krul leek af te kunnen gaan.

Werken aan het doelsaldo, dat in de WK-kwalificatie belangrijker is dan onderling resultaat bij een gelijke eindstand, lukte Oranje ondanks flink wat gevaarlijke momenten voor het Letse doel niet echt. In de 69e minuut werd het nog wel 2-0. Luuk de Jong kopte een corner van Memphis achter Ozols.

De Boer bracht nog Ryan Gravenberch, Donny van de Beek, Ryan Babel, Calvin Stengs en Steven Bergwijn, maar de grootste kans in de slotfase was voor Letland. Andrejs Ciganiks raakte via de vingertoppen van Krul de paal, waardoor het bij 2-0 bleef.

Bekijk de uitslagen, het programma en de standen van de WK-kwalificatie

| nu.nl | Door: Redactie

  • abc-Suriname

    08-nov-2025 - 02:30

    Honderen geestelijken oneigelijk op de betaalrol van BIZA

    De staat betaalt meer dan 100 geestelijken, waarvan het duidelijk is hoe zij op de betaalrol zijn gekomen. Minister van Binnenlandse Zaken (BIZA) zegt daarnaast dat er in strijd met het staatsbesluit voor deze regeling, is gehandeld. Uit een quickscan op zijn ministerie is gebleken dat er ruimte is voor 246 bezoldigde geestelijken in overheidsdienst, terwijl het huidige bestand ruim 660 personen

  • waterkant

    07-nov-2025 - 22:23

    Salarbaks aan protesterende leerkrachten: “Laat je niet leiden door politieke mensen”

    Een groep leerkrachten uit het district Nickerie heeft woensdag een petitie aangeboden aan de districtscommissaris, waarin zij aandringen op een herziening van hun salarissen. NDP-parlementariër Aziez Salarbaks stelt te hebben gemerkt dat deze actie vanuit een bepaalde politieke hoek komt. Hij doet daarom een beroep op hen om zich niet te laten leiden en misbruiken door politieke mensen.“Er war

  • EBS roept nogmaals op zuinig om te gaan met stroom
  • Crematie oud-president Venetiaan dinsdag
  • united news

    07-nov-2025 - 19:37

    UW WOONDROOM BEGINT MORGEN: HAKRINBANK LANCEERT EERSTE REAL ESTATE DAY!

    Voor velen in Suriname is het bezit van een eigen huis of perceel de ultieme droom. Nu, na lang wachten, is het moment daar om die droom werkelijkheid te maken. De Hakrinbank, een pijler in de Surinaamse financiële sector, presenteert met trots haar allereerste Hakrinbank Real Estate Day! Dit unieke evenement is ontworpen als een complete one-stop-shop voor de aspirant-huiseigenaar en brengt alle

  • united news

    07-nov-2025 - 19:23

    SURINAM AIRWAYS GARANDEERT VLUCHTEN MET INZET VAN MODERNE TUI DREAMLINER

    Surinam Airways (SLM), een van de langst bestaande en meest cruciale luchtvaartmaatschappijen in het Caribisch gebied, heeft proactief maatregelen genomen om de continuïteit van haar belangrijke route tussen Paramaribo en Amsterdam Schiphol te waarborgen. Nu het vaste langeafstandstoestel voor gepland, langdurig onderhoud aan de grond staat, heeft SLM snel geschakeld door een ‘wet-lease’ over

  • abc-Suriname

    07-nov-2025 - 16:45

    EBS kondigt tijdelijke stroomonderbrekingen aan: bespaar stroom om impact te beperken

    Het weekend komt er aan en N.V. EnergieBedrijven Suriname (N.V. EBS) brengt aan haar verbruikers in herinnering dat zij, vanwege dringend onderhoud aan enkele opwekeenheden, vanaf dit weekend tot woensdag 12 november niet over voldoende vermogen beschikt om aan de vraag naar elektriciteit te voldoen. Het bedrijf zal daarom genoodzaakt zijn om bij toerbeurten verschillende buurten voor maximaal 5

  • waterkant

    07-nov-2025 - 16:41

    Schoten gelost bij gewapende overval op houtverwerkingsbedrijf aan Stuwmeer

    Twee criminelen, gewapend met schouderwapens, hebben vrijdag op klaarlichte dag een gewapende roofoverval gepleegd bij een houtverwerkingsbedrijf aan het Stuwmeer in Suriname.Bij de overval vielen slachtoffers. Eén slachtoffer is overgebracht naar het Medisch Centrum Brownsweg voor behandeling. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Volgens een medewerker van het bedrij

  • united news

    07-nov-2025 - 14:56

    QATAR VERSTERKT POSITIE IN SURINAAMSE OFFSHORE-OLIESECTOR MET ZES BLOKKEN

    QatarEnergy breidt zijn aanwezigheid in Suriname’s offshore-olieprovincie fors uit en behoort inmiddels tot de meest invloedrijke buitenlandse spelers in het land.De oliemaatschappij heeft nieuwe productieovereenkomsten getekend voor blokken 9 en 10, waarmee het totaal aantal concessies waarin het Qatarese staatsbedrijf participeert oploopt tot zes.De contracten werden officieel vastgelegd tijde

  • united news

    07-nov-2025 - 14:49

    DE SCHADUW VAN SAP: KONINGSPAAR TREEDT IN VOETSPOREN VAN VENETIAANS ONVERVULDE BELOFTE

    Foto bron KoningspaarHet recente overlijden van oud-president Ronald Runaldo Venetiaan werpt een scherp licht op een van de meest delicate en frustrerende hoofdstukken in de relatie tussen Suriname en Nederland: de strijd om de beloofde verdragsmiddelen na de terugkeer naar de democratie in 1991. Tegen de achtergrond van het aanstaande bezoek van het Nederlandse koningspaar in december, met de exp

  • Vijftien Surinamers behalen artsendiploma in Cuba
  • Jenny Christopher zwaait nu de scepter bij RGD
  • united news

    07-nov-2025 - 04:14

    TOTALENERGIES SCHETST DRIE SCENARIO’S VOOR DE ENERGIETRANSITIE TOT 2050

    TotalEnergies, een wereldwijde speler in olie, gas, hernieuwbare energie en lage koolstofoplossingen, heeft een rapport gedeeld waarin het vooruitblikt op de toekomst van energie. Daarbij hoort ook een scenario voor de komende jaren, tot 2050.Toegang tot energie is cruciaal voor ontwikkeling, maar miljarden mensen hebben nog steeds onvoldoende toegang tot energie, waardoor vooruitgang op gebieden

  • Olieblokken 9 en 10 mogelijk voordeliger dan Granmorgu

    starnieuws

    07-nov-2025 - 04:00

    Olieblokken 9 en 10 mogelijk voordeliger dan Granmorgu

    Met aanzienlijk minder olievoorraden dan het Granmorgu-gebied in blok 58 is d

  • abc-Suriname

    06-nov-2025 - 20:45

    DNA betuigt medeleven bij het heengaan van oud-president Venetiaan

    De Nationale Assemblée van de Republiek Suriname heeft met diepe droefheid kennisgenomen van het heengaan van Ronald Runaldo Venetiaan, voormalig president van de Republiek Suriname. Het parlement heeft Venetiaan driemaal gekozen tot president, namelijk in 1991, 2000 en 2005.De enige drievoudige president van Suriname werd geboren op 18 juni 1936 en is op 5 november 2025 overleden. Daarnaast hee

  • united news

    06-nov-2025 - 17:07

    SURINAME EN BRAZILIË VERDIEPEN BANDEN: FOCUS OP AMAZONE EN ONDERWIJS

    De recente bilaterale ontmoeting tussen de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Braziliaanse ambtgenoot Luiz Inácio Lula da Silva in Brazilië, afgelopen woensdag , heeft de basis gelegd voor een intensievere samenwerking, met een scherpe focus op het behoud van het Amazone regenwoud en het verruimen van studie­mogelijkheden voor Surinaamse studenten.De ontmoeting vond plaats in de marge

  • abc-Suriname

    06-nov-2025 - 14:31

    Comité Reparatie Slavernijverleden vraagt gesprek met koning over erkenning en herstel slavernijverleden

    Het Comité Reparatie Slavernijverleden heeft op woensdag 5 november 2025 een petitie overhandigd aan de regering. Dit gebeurde bij het Kabinet van de Vicepresident, waar vicepresident Gregory Rusland, tevens waarnemend president, het verzoekschrift in ontvangst nam.De overhandiging vond plaats in aanloop naar het bezoek van Koning Willem-Alexander in december aan Suriname. Volgens het comité

  • abc-Suriname

    06-nov-2025 - 11:20

    Misiekaba bekijkt wurgcontracten van directeuren

    De Regionale Gezondheidsdienst (RGD) heeft sinds kort een nieuwe directeur. Jenny Christopher Johns is door minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid geïnstalleerd. Zij volgt Radjesh Radjkoemar op, die onder het vorig kabinet op deze plek werd geplaatst.Volgens Misiekaba worden de contracten van directeuren op verschillende posten momenteel bekeken. Hij was ook niet blij m

  • abc-Suriname

    06-nov-2025 - 08:45

    Joerawan: Ravenberg lapt alle regels en statuten aan zijn laars

    Bestuurslid Kees Joerawan van de Stichting voor Bosbeheer en Bostoezicht (SBB) legde vanmorgen in het programma ABC Actueel uit, waarom hij naar de rechter is gestapt in het conflict tegen de directeur. Hij vindt dat Ravenberg alle regels en statuten van de SBB aan zijn laars lapt. Volgens Joerawan probeert Ravenberg ook de president te misleiden.De directeur is veroordeeld tot het aanbieden van

  • abc-Suriname

    06-nov-2025 - 04:01

    Hugo Fernandes Mendes: bestaat het CHof nog wel?

    Bestaat het Constitutioneel Hof (CHof) eigenlijk nog wel? Dat is de vraag die kenners zich stellen, volgens staatsrechtdeskundige Hugo Fernandes Mendes. Het CHof heeft zich gepositioneerd als constitutionele waakhond van de Grondwet en als cruciaal voor de rechtsstaat Suriname.Een belangwekkende verdienste is dat de parlementaire verkiezing in 2025 de eerste verkiezing sinds 1987 is geweest die i

  • abc-Suriname

    06-nov-2025 - 02:50

    Staatsolie tekent productiedelingscontracten: volgende stap in offshore-winning met partners

    Staatsolie heeft vandaag een productiedelingscontract ondertekend met PETRONAS Suriname E&P B.V. voor Blok 9, en met Chevron Suriname Exploration Limited voor Blok 10. Beiden blokken bevinden zich in het shallow watergebied van Suriname. Chevron heeft al belangen in de offshore-blokken 5, 7 en 42.Het bedrijf zal blok 10 exploiteren, waar het een belang van 30% heeft verworven. PETRONAS Suriname e

  • abc-Suriname

    06-nov-2025 - 01:45

    Uitgegifte terrein aanmeersteiger Leonsberg wordt ingetrokken

    Het terrein waar de aanmeersteiger te Leonsberg op staat, is ondanks negatief advies uitgegeven aan een individu. Die heeft aangegeven een aanmeersteiger voor schepen te willen bouwen.De Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) heeft daar een negatief advies over gegeven. Ook het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO), waar alle steigers onder vallen, is tegen de uitgifte.Minist

  • abc-Suriname

    06-nov-2025 - 00:30

    Werkzaamheden voor brug over de Kaboeriekreek aangevangen

    De bouw van een hulpbrug over de Kaboeriekreek, is gestart. Het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) heeft in deze samengewerkt met ondernemers in het gebied om dit te realiseren.De ondernemers hebben aangeboden om de brug te bouwen en de weg tussen Apoera en Nickerie weer open te stoten. Het ministerie moet inkomen met brandstof.Minister Stephen Tsang stelt dat dit een n

  • waterkant

    05-nov-2025 - 23:58

    Geen staatsbegrafenis voor oud-president Venetiaan: familie houdt vast aan zijn wens

    De familie Venetiaan-Vanenburg heeft bekendgemaakt dat oud-president van Suriname Runaldo Ronald Venetiaan woensdag 5 november 2025 om 14.35 uur vredig thuis is ingeslapen.Sinds het nieuws bekend werd, stromen condoleances binnen bij kinderen, familie en vrienden, terwijl ook nationale en internationale media het overlijden hebben gemeld. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({

  • abc-Suriname

    05-nov-2025 - 23:24

    Familie Venetiaan: hij wenste geen staatsbegrafenis of uitvaart met staatseer

    De familie Venetiaan-Vanenburg heeft het overlijden van oud-president Ronald Venetiaan vandaag om 14:35 uur, officieel bekendgemaakt. Hij is thuis ingeslapen. In een verklaring staat dat de condoleances binnenstromen en dat de familie niet in staat is iedereen te woord te staan. De familie zegt dat Venetiaan vooraf aan zijn overlijden uitdrukkelijk te kennen heeft gegeven geen staatsbegrafenis en

  • abc-Suriname

    05-nov-2025 - 22:30

    Ruim 250 illegale goudzoekers bekogelen politie

    Woensdagochtend omstreeks 02.00 uur, ontving het politiebureau Brownsweg melding dat bij het goudbedrijf Royal Hill ongeveer 250 illegale goudzoekers bezig waren met illegale goudwinning en de werkzaamheden aldaar verstoorden. Toen de wetsdienaren ter plaatse aankwamen, werd inderdaad een groep van ongeveer 250 illegale goudzoekers aangetroffen die bezig waren met goudwinningactiviteiten. Zij wer

  • LVV-directeur Chotkan in de cel wegens verduistering; smet op ministerie
  • abc-Suriname

    05-nov-2025 - 21:18

    Directeur Veeteelt aangehouden

    De politie heeft gisteren Anand Chotkan, directeur van het directoraat Veeteelt van het Ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), aangehouden. De aanhouding werd verricht door de Unit Strafzaken van het politiebureau Herman E. Gooding. Op zaterdag 18 oktober 2025 is door of namens het Ministerie van LVV aangifte gedaan van verduistering van honderd (100) schapen en runderen, een graafm