• donderdag 19 June 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Oogarts Pawiroredjo kiest voor DNA; laat patiënten niet in de steek

Oogarts Pawiroredjo kiest voor DNA; laat patiënten niet in de steek

| starnieuws | Door: Redactie

Jerrel Pawiroredjo Oogarts Jerrel Pawiroredjo, ondervoorzitter van de Nationale Partij Suriname (NPS) en één van de twee netvlieschirurgen in het land, maakt zich op om zitting te nemen in De Nationale Assemblee.
Hij is zich bewust van de nieuwe wet die het combineren van een parlementsfunctie met een overheidsbaan verbiedt, en gaat ermee akkoord dat zijn salaris bij het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) wordt stopgezet.
"Maar mijn patiënten ga ik niet in de steek laten. Ook mijn studenten niet. Ik begeleid medische studenten en ook degenen die zich specialiseren als oogarts," zegt hij in gesprek met Starnieuws.Volgens Pawiroredjo is zijn partij in een cruciale fase en is zijn aanwezigheid in het parlement noodzakelijk. Het ligt in de verwachting dat NPS-voorzitter Gregory Rusland de nieuwe vicepresident wordt."In het belang van de patiëntenzorg en de
opleiding van artsen en oogartsen zal ik mijn reguliere werkzaamheden proberen te combineren met mijn parlementaire taken," aldus Pawiroredjo, die hoofd is van het Eye Care Centre van AZP. "De wet is nieuw, en er zal in de praktijk moeten blijken hoe hiermee wordt omgegaan. Zeker bij functies van maatschappelijk belang. Er zijn slechts twee netvlieschirurgen in Suriname. Als mijn collega met vakantie is of tijdelijk uitvalt, moet er opvang zijn. Bovendien is het een drukke praktijk."Particuliere patiënten kunnen hem blijven consulteren, maar voor patiënten in overheidsdienst kan de situatie complexer worden. Pawiroredjo zegt uit te kijken naar hoe de praktische uitvoering van de wet zich zal ontwikkelen, maar benadrukt dat hij zijn patiënten niet in de steek zal laten.

| starnieuws | Door: Redactie