
Marron jongeren hebben ook veel voorbeeldfiguren in de Surinaamse topmaatschappij.
| snc.com | Door: Drs. S. Harinandan Singh
Met de regelmaat van de klok komen berichten in de media over hoe bruut en wreed marronjongeren in groepsverband medeburgers in Saran beroven en mishandelen. Dat is heel schadelijk voor de slachtoffers, maar zeker ook voor de ontwikkeling, rust en vrede in Suriname. Vooral het toerisme en andere zakelijke sectoren van de samenleving worden erdoor zwaar getroffen. Dat belemmert de sociaaleconomische vooruitgang.
Naar aanleiding van een publicatie gisteren op social media stelde ik de vraag: Waarom worden vooral de marron Surinaamse jongens zo, vaak gearresteerd terwijl grote veroordeelde criminelen nog gewoon vrij rond mogen lopen? Maar liefst 550 opmerkingen volgen daarna op het gepubliceerde artikel en het werd ruim 400 keren gedeeld.
Het probleem leeft dus heel
Mogelijk spelen er totaal andere invloeden een rol op het psychische leven, geweten en aspiraties van deze jongens? Niet lang geleden hoorde ik een chauffeur van de marronafkomst in zijn rijdende volle bus lachend zeggen dat ook hij van baas steelt, want op school leerde hij de zegswijze: gelegenheid maakt de dief. Van zijn passagiers uit het binnenland
Wanneer ik terugblik op mijn jongensjaren uit de zestiger jaren van de vorige eeuw, dan zie ik zeer beleefde jonge mannen van de marron herkomst door de straten van Paramaribo lopen op zoek naar winkels voor het doen van hun boodschappen ten behoeve van de gezinnen in de marrondorpen. Die tijd is nu voor velen al lang voorbij. Als ik regelmatig YouTube video’s online te zien krijgt waarbij de bekende marron Bordo met een fles champagne in zijn vorstelijke jacuzzi van het rijke leven geniet, notabene met ketting van dikke blokken goud om zijn nek, dan inspireert dat vertoon zijn jongere marrongenoten zo snel mogelijk zijn voorbeeld te volgen. Niet door hard te werken, maar het nodige rijkdom van de hardwerkende burgers te beroven. Het goede voorbeeld in de eigen groep verbleekt.
Anno 2021 telt Suriname veel hoog opgeleide Surinamers van de marron herkomst, die
Het wordt tijd om naast het repressieve beleid van oppakken en vervolgen van de criminele jongeren vooral ook naar een beleid te streven, waarbij met name dit soort jonge Surinamers de voeding, educatie, recreatie, liefde en veiligheid kunnen genieten, die hen inspireert om toch nog te kiezen
Drs. S. Harinandan Singh
SurinameNieuwsCentrale.com publiceert vaak ingezonden stukken van schrijvers. De
redactie is niet verantwoordelijk voor de inhoudelijke juistheid van een ingezonden brief. Plaatsing houdt niet in dat de redactie achter de inhoud van het bericht staat. Een brief wordt uitsluitend geplaatst als de bron bij ons bekend is. De naam van de afzender wordt onder het artikel geplaatst. NAW- en e-mailgegevens worden niet openbaar gemaakt.
Het e-mailadres van de opinieredactie van SurinameNieuwsCentrale.com:
SurinameNieuwsCentrale@gmail.com
| snc.com | Door: Drs. S. Harinandan Singh



































