• donderdag 25 June 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Marokko buigt achterstand tegen Haïti om en bereikt zestiende finales

Marokko buigt achterstand tegen Haïti om en bereikt zestiende finales

| suriname herald | Door: Redactie

Marokko heeft in een doelpuntrijk duel afgerekend met Haïti en zich daarmee verzekerd van deelname aan de zestiende finales. In het Atlanta Stadium werd het 4-2 voor de Noord-Afrikanen, die ondanks twee vroege tegenvallers de rust en controle terugvonden.

Haïti zorgde al in de tiende minuut voor opschudding. Een inzet werd als eigen doelpunt van Marokkaans doelman Yassine Bounou geregistreerd, waardoor de ploeg onverwacht op voorsprong kwam.

Marokko herstelde zich via Achraf Hakimi, die in de 39e minuut de gelijkmaker binnenschoot. Lang kon de ploeg daar echter niet van genieten. Wilson Isidor bracht Haïti enkele minuten later opnieuw op voorsprong met een fraai afstandsschot.

Nog voor de rust kwam Marokko weer langszij. Ismael Saibari maakte in blessuretijd van de eerste helft de 2-2, waardoor beide teams met alles nog open aan de tweede helft begonnen.

In het laatste kwartier sloeg Marokko alsnog toe. Invaller Soufiane Rahimi zette zijn ploeg in

de 78e minuut op voorsprong. Gessime Yassine besliste het duel kort voor tijd met de 4-2.

Door de overwinning komt Marokko uit op zeven punten. Brazilië behaalde eveneens zeven punten, maar eindigde dankzij een beter doelsaldo als nummer één in Groep C. De Brazilianen wonnen gelijktijdig met 3-0 van Schotland.

Haïti sluit het WK af zonder punten, maar liet tegen Marokko zien dat het ondanks de uitschakeling bereid was voluit te blijven spelen.

| suriname herald | Door: Redactie